Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć mordeczki najprawdopodobniej dostałem mandat z fotoradaru ale gdzieś zaginęło awizo z poczty, gdzie się można skontaktować w celu zapłaty/wyjaśnień?
Bo słyszałem od znajomych że w przypadku nie odebrania siada komornik od razu.
#mandat #fotoradar #prawo #drogi
  • 12
@PolakZly:Jesteś pewny? Nie było tam opłacone/nie opłacone mandaty czy inne zobowiązania? Ja kojarzę, że widziałem tam coś takiego i był ten cały numer mandatu w moim przypadku widniał jako opłacony i suma zobowiązań 0,00 PLN.
mandat z fotoradaru


@PolakZly: Ale już go wcześniej przyjąłeś czy to ten quiz do wypełnienia od GITD? Bo jak quiz to przecież to nie jest żaden mandat.

w przypadku nie odebrania siada komornik od razu.


@PolakZly: Bez wyroku sądu i bez przyjętego podpisem mandatu? :)

Ja kilka lat temu odebrałem quiz ale go nie odesłałem do GITD, więcej się nie odezwali i po roku się przedawniło bo nie skierowali do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nieee po prostu listonosz przyniósł awizo. Mnie nie było przez jakiś czas w miejscu zamieszkania i wypadło mi to z głowy.
@PolakZly: A, czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to pierwsza przesyłka z GITD, czyli żaden mandat a tylko quiz do rozwiązania, żeby wskazać komu powierzyłeś pojazd lub przyjąć na siebie lub odmówić czy coś takiego. Ja tego nie odsyłałem i się przedawniło, a teraz dla Ciebie opcje są takie:
1. Już nigdy się nie odezwą.
2. Wyślą quiz ponownie po kontakcie z Twojej strony lub bez kontaktu, nie wiem.
3. Skierują sprawę do
@PolakZly Nie wiem, to Twoja decyzja, bo może przyślą ponownie, może się nie odezwą a może być tak że teraz skierują do sądu i przyjdzie wyrok nakazowy z sądu (w takim przypadku czy będzie drożej to nie wiem ale raczej tak).
@PolakZly: siema, jak tam historia z mandatem, bo mam podobny przypadek, tzn. ojciec wskazal mnie jako prowadzacego, dostalem polecony ale nie sprawdzam regularnie skrzynki i sie nawet nie zorientowalem