Wpis z mikrobloga

@CzarnyOwiec: w tvp czasami jakiś fajny film puszczą, albo mecze chociaż. A tak to #!$%@? będę widział typów w sukienkach xD #!$%@?ących o polsce w rosyjskich rękach i połamaną panienkę na wózku, która się modli. No #!$%@?.
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: a czemu nie wywalili wariantu SD? Przecież obraz z HD można bez problemu skalować w dół i każdy dekoder z tym sobie radzi. Wątpię, aby toruniaki zaczęły transmitować bicie pokłonów przed figurkami w HD.
  • Odpowiedz
@rss: w sumie to nawet nie jest głupie, że zwalniają miejsce skoro potrzebują (bo tych TVP, to przynajmniej u mnie jest pełno no i się dublują SD i HD, straszny burdel na liście kanałów). Pozostaje pytanie czemu nie zostawili już tego HD, bo często jednak widać różnicę i przyjemniej się ogląda. Chyba, że w tym tekście coś jest namieszane, bo niby piszą, że HD zwalnia miejsce, a później, że SD zastępuje
  • Odpowiedz
@pan_Kmicic: obydwa są w sd i hd, problem w tym, że tvp ma zniknąć całkowicie z mux1, tam będzie tvp abc (kanał dla dzieci). Najprościej jak mogę to wytłumaczę na mux1 są 3 kanały tvp (1hd,2,info), one mają zniknąć bo w ich miejsce wchodzi stopklatka,fokus,trwam,tvp abc). Tvp będzie musiała zrezygnować dodatkowo z jednego kanału w grę wchodzi info lub polonia, (bo tvp2 hd na bank też wywalą) gdyż nie pomieszczą się
  • Odpowiedz
@nightrain: ok, dzięki, już rozumiem. Nie wiedziałem o tym jakimś podziale na te muxy. jak była ta cała afera z trwam, to mówili ludzie, że ma wejść na pierwszy multiplex i myślałem, że to ogólnie jest ten zestaw kanałów co obecnie, a nie dodatkowy podział tamtych. Jak rozumiem nie wszystkie zestawy są obecne w całej Polsce, bo każdy musi mieć swój nadajnik?
  • Odpowiedz