Wpis z mikrobloga

Kiedyś to było.

4chan namierzył lokalizację tajnego streamingu analizując niebo w tle nagrania

Jaką siłę ma 4chan? Przekonał się o tym Shia LaBeouf podczas swojej akcji skierowanej przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Flaga, która miała w założeniu zjednoczyć Amerykanów, stała się w oczach użytkowników 4chana łupem, który należy zdobyć. Jednak to, jak tego dokonali, przejdzie do historii jako jeden z ich największych wyczynów.

Użytkownicy potraktowali to jako swego rodzaju wyzwanie. Wystarczył im jeden dzień. Tylko tyle, aby namierzyć flagę i nagrać filmik, jak wędruje w dół, a jej miejsce zajmuje czapka ze słynnym hasłem Trumpa "Make America Great Again" i koszulka żaby "Pepe".

Jak tego dokonano w tak krótkim czasie? O dziwo nie przez jakieś hackowanie streamu i szukanie IP. Zadziałała tu siła - jak ktoś to określił na Reddicie - "kolektywnego autyzmu 4chanowiczów". Najpierw w tle zauważono smugi kondensacyjne pozostawione na niebie przez samoloty. Dzięki mapie FlightRadar, która na żywo pokazuje trasy lotów, udało się znaleźć konfigurację "chamtrailsów" odpowiadających wzorowi widocznemu na obrazie z kamery. To nadal duży obszar do zbadania, ale w jego zawężeniu pomógł jeden z lokalsów, który jeździł samochodem w tej okolicy i trąbił w nadziei, że będzie go można usłyszeć na streamie. Gdy to się stało, zaznaczył miejsce na mapie.

Ostateczną bronią okazała się astronawigacja. Na podstawie nagrania z kamery internauci zidentyfikowali gwiazdy i sposób ich poruszania się na nocnym niebie. Dzięki temu z dużą dozą dokładności mogli określić miejsce, z którego nadawana jest transmisja.

Obliczenia okazały się bezbłędne i ktoś nocą udał się do tego miejsca, przejmując flagę.

A teraz najlepsze:


#4chan #ciekawostki #heheszki
  • 7
Niezła historia. A w temacie Wieczorek, naprawdę ta historia często do mnie wraca i zastanawiam się co faktycznie się wydarzyło. Ja obstawiam osobiście utonięcie i ciało poszło w morze.