Wpis z mikrobloga

Zakładać lokatę w #inbank na 6% na 3 miesiące czy poczekać kilka dni, bo może pokaże się coś lepszego? (tak wiem, wróżenie z fusów, ale może ktoś ma jakieś inside newsy :>)
#iko w Toyota już mam zapełnione, więc odpada, a szkoda, bo do lipca prawdopodobnie przebije 7%
Jest jeszcze #getinbank, ale tam się trochę boję zostawiać oszczędności mimo gwarancji funduszu xD

#lokaty #oszczedzanie #inflacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kaczoor: w Getinie 6% jest na koncie oszczędnościowym więc w razie czego możesz wypłacić jak się pojawi coś lepszego: https://bankobranie.blogspot.com/2022/06/getin-bank-elastyczne-konto-oszczednosciowe-8-2022.html A czego się bać skoro do 100 tys. euro jest gwarancja BFG? Nie ma czego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli 3 mies. to za długo, to z krótkoterminowych jeszcze możesz luknąć na 5,75% (na 1 miesiąc) w PKO: https://bankobranie.blogspot.com/2022/05/pko-bp-lokata-mobilna-5-75-procent.html
  • Odpowiedz
@Bankobranie: boję się tego, że jak getin padnie, to będzie musiał oddać tylu ludziom pieniądze, że ja moje oszczędności dostanę po pół roku albo i dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°) no chyba, że jest jakiś ustawowy czas na oddanie tych pieniędzy? Tylko co w momencie kiedy nie oddadzą, bujanie się po sądach?
  • Odpowiedz
@kaczoor: jest ustawowy. Wypłaty muszą ruszyć w ciągu 7 dni roboczych od upadku banku. O zwrotach kwoty nieprzekraczającej 100 tys. euro nie decyduje jakaś kolejność (zależna od zgłoszeń, wysokości depozytów czy czegokolwiek). Działa to szybko i sprawnie co potwierdzali Czytelnicy bloga przy okazji przypadków gdy BFG już wypłacał kasę. Nie traci się też odsetek, bo one są wg umowy z bankiem naliczone do dnia upadku banku (więc w razie upadku
  • Odpowiedz
Jest jeszcze #getinbank, ale tam się trochę boję zostawiać oszczędności mimo gwarancji funduszu xD


@kaczoor: w getin lokaty mam od 12 lat, zawsze był wokol nich negatywny szum, a tak na prawde zakladanie, obsluga itd jest bardzo wygodna, przejrzysta i lubie ich system.
  • Odpowiedz