Wpis z mikrobloga

#inteligo #pko #pkobp
Ja pier... Mam w przelewach zdefiniowanych moje inne konto. Raz na jakiś czas przelewam nadwyżkę z inteligo z zerowym oprocentowaniem na inne konto na lokatę, gdzie obecnie troszkę mniej się traci. Przelewy zdefiniowane charakteryzują się tym, że nie trzeba ich potwierdzać. Wczoraj, około 18 zrobiłem przelew. Rano widzę 21.25 i 21.30 telefony z banku (a biorąc pod uwagę o której wstaję, to często o tej porze już śpię). Sprawdzam - przelew nie wyszedł, bo czeka na weryfikację telefoniczną.

To po kiego grzyba są przelewy zdefiniowane, nie wymagające dodatkowych kodów potwierdzających, skoro nagle blokują mój przelew do czasu potwierdzenia telefonicznego? Rozumiem, gdyby to był jakiś dziwny, nowy przelew, ale cykliczny przelew, jeszcze w przelewach zdefiniowanych.. To go *uje zablokują, bo chcę wypłacić kasę na inne konto...

Już wiem jak będzie wyglądała rozmowa, jak zadzwonią... Weryfikacja danych, potwierdzenie przelewu i... propozycja kredytu!
  • 4
@husky83  Transakcje zlecane za pośrednictwem kanałów elektronicznych mogą zostać zakwalifikowane do potwierdzenia ze względów bezpieczeństwa.
Zgodnie z Warunkami świadczenia usługi bankowości elektronicznej bank zastrzega sobie prawo telefonicznej weryfikacji zlecenia płatniczego przed jego wykonaniem. W przypadku braku możliwości potwierdzenia w/w zlecenia bank zastrzega sobie prawo do wstrzymania jego realizacji do chwili uzyskania potwierdzenia od Posiadacza rachunku.
Przepraszamy za związane z tym niedogodności.
@EkspertPKO: Wszystko pięknie, ale systematyczny przelew na to samo konto, którego jestem właścicielem.
Pomijam już dzwonienie o 21.30 w celu potwierdzenia przelewu złożonego prawie 4 godziny wcześniej, bo to już idiotyzm w czystej postaci i brak kultury. Może o 3 w nocy zadzwonicie?

Obecnie czuję się odcięty od moich pieniędzy, bo nadal nie zostały przelane, w pracy nie mam możliwości na osobności zautoryzowania się przez telefon, a nie koniecznie chcę dzielić