Wpis z mikrobloga

Mirki, niedługo będę musiał przedłużyć ubezpieczenie oc+ac w samochodzie i zauważyłem, że uniqa wpisała mi peknietą szybę, którą u nich zalatwialem do szkód z tytułu AC. Chociaz uniqa podniosla mi skladke minimalnie (na stronie uniqi jest napisane że szkody szybowe nie mają wpływu na ofertę odnowieniową) to inni ubezpieczyciele widząc, że mam szkodę z AC proponują mi ubezpieczenie droższe o 900zl od tego z uniqi. Jest jakaś szansa żeby uniqa zmieniła tytuł tej szkody i wyrzuciła ja ze szkód AC? #ubezpieczenia #pzu #samochody #uniqa
  • 16
  • Odpowiedz
@Nikodem: na przyszłość zawieraj umowę ubezpieczenia u doradcy, np. lokalnego multiagenta a nie samodzielnie w internetach
uniqa raportuje szkody szybowe do UFG, nie jest to raportowane jako szkoda AC lecz jako szkoda szybowa jednak niektóre zakłady ubezpieczeń tak ją "odczytują" - jako szkoda z AC i w sumie to powinieneś wylewać żale na taryfkację danego zakładu ubezpieczeń że takowe szkody biorą pod uwagę przy wyliczaniu składki ;)
nie odkręcisz tego
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@darek-jg Mam takie coś od uniqi jak podsumowanie ubezpieczenia. I mam tam rubryki, szkody AC - 1, szkody szybowe - 0. Dlatego właśnie mam bulwers mały
  • Odpowiedz
@Nikodem: może u nich jest taka kategoria jako osobna ale nie ma opcji tego wpisać osobno do zewnetrznej bazy szkód z której korzystają inni ale to tylko moje gdybanie
  • Odpowiedz
na przyszłość zawieraj umowę ubezpieczenia u doradcy, np. lokalnego multiagenta a nie samodzielnie w internetach


@Jestem_Tutaj: Sorry, że odgrzebuje temat. Dlaczego agent jest lepszy niż samodzielne kupowanie? Masz jakieś zdanie o uniqe?
  • Odpowiedz
@marian1881: bo wielu agentów stacjonarnych to doradcy, a nie sprzedawcy
po co klient ma dokupować ubezpieczenie szyb skoro i tak "wpadnie mu szkoda w AC"? przecież równie dobrze może skorzystać z AC, zwłaszcza że ub. szyb w tym konrketnym zakładzie ubezpieczeń nie jest tanie
jak potrzebujesz ubezpieczenia to podbij do mirasów ubezpieczeniowych: @fromasz56 lub @orzechowydzem
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Ok, to rozumiem. Myślałem, że może chodzi o coś czego się nie domyślam. Kupiłem ostatnio 2 polisy OC w uniqa i jeszcze 3 muszę kupić. Tyle, że ja potrafię "odklikać" nnw, ubezpieczenie szyb czy tym podobne.
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Jaka fikcja? OC i assistance na auto mubi wyliczyło mi na 330 zł w uniqe (wcześniej ubezpieczyłem tam na próbę ciągnik za 50 zł) i mubi ma mi dać jeszcze cashback 150 zł, więc będę miał OC za 170 zł. Jeszcze mam do ubezpieczenia jeden ciągnik i 2 przyczepki. Wszystko na jednym koncie klienta. Jak patrzę ile tata płacił rok temu u agenta to jak mam taniej o 1/3,
  • Odpowiedz