Wpis z mikrobloga

Właśnie obejrzałem materiał Digital Foundry i własnym oczom i uszom nie wierzę co ten Microsoft odwalił na swoim ostatnim pokazie i o czym się w ogóle nie mówi. Przecież jakby takie coś zrobiło Sony na swoim pokazie to by trolle xboxowi z tagu #xbox robili 10 memów na godzinę i syfili tagi przez najbliższe miesiące. Co się stało? Wypunktuje:
1. Forza motorsport 8, otóż okazuje się że trailer na pokazie nie był gameplayem z xboxa (mimo ze to był pokaz xboxa, bo pc gaming show był później) tylko gameplayem z PC xD ale napiszecie to nic bo gra będzie miała w końcu ray tracing. To zapamiętajcie ten ray tracing bo za chwile będzie o nim więcej

2. Forza motorsport 8, widocznie mało było microsoftowi i stwierdzili ze dlaczego by nie dać jeszcze jednego trailera Forzy, in game 4k w 60 fps i z ray tracingiem… brzmi zbyt pięknie? Bo trailer jest w trybie replay xD nawet nie jest gameplayem. Po co kłamać raz, jak można skłamać dwa razy wprost marketingiem graczom?

3. Forza po raz pierwszy, forza po raz drugi i forza po raz trzeci, tym razem horizon. Mówiłem ze będzie jeszcze o raytracingu? Tak się ten raytracing microsoftowi spodobał ze dodał go do trailera nowego DLC do Forzy Horizon… z tym ze tam nie ma raytracingu! Digital Foundry zapytało wprost MS w mailu o co z tym chodziło i potwierdzili ze ta gra nie ma raytracingu i nie będzie miała.

https://youtu.be/VihDPF5Qpsc

Żeby nie było ze sobie z palca te informacje biorę, to wszystko jest omawiane w 20:00 minucie +/- w nowym odcinku Digital Foundry. Tym którzy nie wiedzą DF to jeden z najlepszych kanałów oceniający jakość i przede wszystkim stabilność gier dostępnych na rynku.

4. Na koniec wisienka na torcie czyli Starfield. Gra zapowiadana jako mesjasz gier, hype był ogromny i co? Nie ważne co, ale pytanie numer jeden brzmi - dlaczego ten trailer się tak zacinał? Gra miala mieć premierę w listopadzie a na trailerze były spadki FPS takie że nie oglądało się przyjemnie. W 2022 gra nie była w stanie na POKAZIE osiągnąć 30 fps. To co dopiero będzie po premierze, skoro zespół developerski nie potrafił nagrać materiału w którym gra będzie chodzić stabilnie chwile przed rzekomą planowaną premierą na nextgenowej konsoli z 12 teraflopami na pokładzie? Znowu, gdyby to było Sony to by tagi uginały się pod wpisami ze PlayStation do wyrzucenia i najlepiej się go pozbyć. Tymczasem… no właśnie, komentarze że Microsoft pozamiatał. Ale z drugiej strony czego się spodziewać po wydawcy który w drugim roku życia obecnej generacji swojej konsoli nie wydał nawet na nią jednego(!) tytułu AAA.

#ps5 #pcmasterrace
Pobierz
źródło: comment_1655748474KkwFMKBZwiNv36i8iHjDBs.jpg
  • 68
@dzeksondzekson: Kilka faktów mój drogi:

Czy Forza Motorsport zaora Gran turismo 7


Oczywiście, że tak

Czy Forza Motorsport będzie wyglądała graficznie lepiej niż nowe Gran Turismo 7


Oczywiście, że tak

Czy na playstation wyjdzie gra wyścigowa tak zaawansowana technologicznie jak forza motorsport w ciągu następnych 5-6 lat ?


Nie wyjdzie. Nawet nie zobaczycie gry mogącej rywalizować z Forzą Horizon. Masz ból dupy bo doskonale wiesz, że w segmencie gier wyścigowych Sony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzeksondzekson: jeżeli to jest faktyczny preset graficzny jak dostanie Xbox, to równie dobrze mogą to sobie renderować na kalkulatorze graficznym, o ile tak samo gra będzie to wyglądać i chodzić na konsoli na premierę
@Street_Gainz: Twój komentarz to można w skrócie podsumować tak: ALE SONYYYYYYYYYYYYY

Wpis dotyczy jednak głównie MSu i tego co MS zrobił na konferencji. Jasne, jest trochę zaczepki w nim, ale mimo wszystko jest to wpis merytoryczny i oparty na rzeczowych argumentach. Tak, MS ma ciekawsze samochodówki, brakuje konkurencji dla Forzy Horizon na PSie, ale co to zmienia w kontekście tego wpisu? Przecież to typowe podejście: A u was to murzynów biją.
@Cinkito: A do czego tu się merytorycznie odnosić

1) Gameplay z PC ale specyfikacja jak XSX więc ja tu nie widzę problemu. Gra wychodzi przecież na PC
2) Tak jak wyżej ktoś napisał "Forza Motorsport features real time ray tracing on track."
3) Ta gra wyszła pół roku temu i każdy wie jak wygląda. A jeśli nie wie to może sobie odpalić na yt. Microsoft nie mówił nigdzie o tym, że
1) Gameplay z PC ale specyfikacja jak XSX więc ja tu nie widzę problemu. Gra wychodzi przecież na PC


@Street_Gainz: to czemu nie pokazali gameplayu z XSX? Jednak to jest podstawowy/kluczowy produkt w który gra celuje. I przy okazji można pokazać jak gra wygląda na konsoli i udowodnić moc konsoli, którą się tak mocno chwalili.

2) Tak jak wyżej ktoś napisał "Forza Motorsport features real time ray tracing on track."


@
@Cinkito:

to czemu nie pokazali gameplayu z XSX? Jednak to jest podstawowy/kluczowy produkt w który gra celuje. I przy okazji można pokazać jak gra wygląda na konsoli i udowodnić moc konsoli, którą się tak mocno chwalili.


Nie wiem dlaczego tak zrobili. Ty też tego nie wiesz. Ale domyślam się, że jest to spowodowane dopracowywaniem gry pod konsolę. Forza nie wychodzi jutro lub w przyszłym miesiącu. Tylko za 8-9 miesięcy. Aktualnie pewnie
Nie wiem dlaczego tak zrobili. Ty też tego nie wiesz. Ale domyślam się, że jest to spowodowane dopracowywaniem gry pod konsolę. Forza nie wychodzi jutro lub w przyszłym miesiącu. Tylko za 8-9 miesięcy. Aktualnie pewnie działa dobrze na PC a nad udoskonaleniem wersji na konsole muszą jeszcze popracować. Kombinują z trybem replay bo na ten moment pewnie tam lepiej to działa ale czasu sobie i tak sporo zostawili.

Podobnie jak z Forzą
a nie jedyny?


@NauczonyRoboty: nie, jest ich multum.

I chyba trochę się zapędziłeś, bo oni nie tyle skupiają się na jakości gry jako całości, tylko porównują tę samą grę na różnych konsolach i ustawieniach


też nie prawda, mają recenzje/analizy technologiczne zarówno premier, jak i zapowiedzi. Obecnie porównania to jedynie ułamek ich działalności

A teraz to po prawdzie za dużo nie mają do porównywania, mocno szukają dziury w całym porównując xsx i
ja już swojego xboxa sprzedałem po tym co pokazali i ogram wszystko na komputerze


@MrBogumil Noo ms nie mam konsolowych exow już od jakiegoś czasu. Więc nie wiem po co w ogóle Xboxa miałeś skoro miałeś też PC. W ekosystemie MS albo PC albo Xbox bo to te same gry i usługi.