Wpis z mikrobloga

Mirki. Kiedyś dawno dawno dawno temu, w czasach DOS, istniały takie programy, które zdaje się zwaliśmy "ripperami". Potrafiły one np. wziąć jeden wielki, kilkuset megowy plik z gry i wyciągnąć z niego pojedyncze obrazy, grafiki, muzykę w formacie midi/mp3 itp.

Pytanie - istnieje coś takiego w obecnych czasach? W sensie obecne formaty multimedialne, rozmiary plików.. Google zasypuje mnie ripperami CD Audio, a to zupełnie jakby inna działka do zabawy :/

Mam plik i widzę, że siedzą w nim pliki OGG i nie mam jak ich sensownie wytargać.

#cracking #hacking #gry #ripowanie
  • 8
  • Odpowiedz
@RRybak: no to po nazwie gry/aplikacji z którą się bawisz...możesz też spróbować otworzyć w jakimś hexedytorze ten .dat i jakiś plik .ogg, i spróbować znaleźć coś co wygląda jak nagłówek pliku sugerując się offsetem z 7-zipa i skopiować to do pustego pliku - o ile nie jest szyfrowane/kompresowane, to taki trik powinien się udać
  • Odpowiedz
@ntskj: to i ja wiem , bo właśnie korciło mnie hexedita użyć, ale skojarzyłem, że przecież kiedyś to było dużo prostsze - dlatego pytanie, czy w obecnych czasach są jakieś "popularne" narzędzia do tego i bardziej na czasie :)
  • Odpowiedz
@ntskj: no jeden format mamy, ale to nie jest pełen zestaw narzędzi. Ale dzięki - będę próbował szukać programów powiązanych po tym :) [edit: akurat z tym plikiem dał radę - dzięki!]

@ZaufanaTrzeciaStrona: resources to trochę inny rodzaj zasobów - mnie interesują stricte multimedia :)
  • Odpowiedz