Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób mieszkających w UK i nie tylko.
Zauważyliście jak w mediach brytyjskich jakąś dziwnie przemilczane są tematy Polskie?
Chodzi mi o to że kuźwa, jesteśmy chyba największą grupą etniczną poza w UK, poza nativsami, ale na próżno szukać czegokolwiek w mediach o Polsce, chyba ze jest to coś negatywnego, albo temat Ukrainy gdzie Polska mimochodem się pojawia.
Zauważyłem coś takiego już ze 100 razy, ostatnio #!$%@?ą w BBC w radiu o tenisie, że ta wygrała tyle, ta wygrała tyle, i co? Iga świątek totalnie przemilczana pomimo jej sukcesów.
To samo kilka dni temu gdzie podawali wyniki meczów do pucharu świata. Podali wyniki wszystkich meczów oprócz wyników tych co grała Polska. Czaicie? XD Przecież to jest jawna, nie wiem, dyskryminacja?
Ja mieszkam od nastu lat w UK i totalnie wydaje mi się że oni specjalnie o Polsce i Polakach nic nie mówią jakby mieli taki przykaz z góry. Ktoś jeszcze to zauważył?
#uk
#radio
#bbc
#emigracja
Frygus96 - Pytanie do osób mieszkających w UK i nie tylko.
Zauważyliście jak w media...

źródło: comment_1655651079Z97B7pUzR7d3sprzrD1Uqd.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Frygus96 mimo iż zawodowo siedzę w "broadcascie" to musiałbym na głowę upaść żeby jeszcze ten sciek w domu, dobrowolnie oglądać, także jak jest nie wiem. Polacy przede wszystkim nie mają diaspory, która by działała w naszym imieniu i interesach. MP mający polskie pochodzenie nie raz otwarcie sral na Polske, więc skoro nawet on ma wyebbane to tym bardziej ściek, znaczy się media...
  • Odpowiedz
@emissary: Ja niestety słucham radia bbc w pracy bo stare angielki muszą słuchać staroci cały dzień.
Masz racje, mało się organizujemy w UK. To też jest problem.
Kiedyś gdzieś usłyszałem że "Gdyby Polacy w UK tak się trzymali razem jak ciapaci w UK, to UK nazywało by się Polska" i chyba jest w tym troche prawdy.
  • Odpowiedz
Masz racje, mało się organizujemy w UK. To też jest problem.


@Frygus96: Nie tylko w UK.

Ogólnie Polacy już zapomnieli co to znaczy działać dla wspólnego dobra. Jeszcze bardziej skłaniam się do tego, że zamiar rozbicia społeczeństwa na pojedyncze jednostki przynosi wymierne skutki.
  • Odpowiedz
@FantaZy: Jesteśmy totalnie ignorowani w mediach, ja rozumiem że ich informacje nie muszą kręcić się w koło Polski, Polaków czy Polonii, bo niby z jakiej racji, ale podawanie wyników trzech meczów gdzie czwarty w którym gra Polska, nie jest podawany to jest jawne dyskryminowanie. Tak jest prawie zawsze xp
  • Odpowiedz
@Frygus96: czesto slucham BBC 4
I jestem zdziwiony jak czesto mowia o Polsce. Nawet niedawno mieli specjalna audycje historyczno edukacyjna nazywalo sie chyba "zrozumiec Polske to zrozumiec cala europe"
O tenisistce to unich pierwszy raz uslyszalem, ale. Moze dlatego ze niesledze sportu. A to byla dla mnie mila ciekawostka.
  • Odpowiedz
  • 0
@Frygus96 o Polakach w BBC nie ma bo nikogo nie interesują. Polacy mieszkający w UK też się nie interesują UK więc nie powinni się czuć poszkodowani. Pomimo tego, że mieszkałem w miastach gdzie Polaków było naprawdę sporo jedyną formą aktywności społecznej jaką spotkałem był dosłownie jeden fanpage na Facebooku i oczywiście kościół.
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: na bbc 4 chyba to jest z racji ukrainy bo ciągle pieprzyli o ukrainie i chcąc nie chcąc też o polsce bo wiele z tych zaproszonych na audycje było w polsce lub mówiło o polsce. ale to ciekawe co napisałeś o tym programie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Frygus96: absolutnie się zgadzam i sama chciałam na ten temat coś napisać. Nawet w takich rzeczach jak powitania czy inne głupoty często znajdziesz tak wiele języków ale polskiego próżno szukać. Wydaje mi się że jest to niestety wina samej Polonii, a konkretnie jej organizacji i integracji. Każdy sobie rzepkę skrobie to i potem takie są tego efekty. Nie ma nas w przestrzeni publicznej i strasznie jest to przykre. Inne nacje
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Właśnie mi przypomniałaś że był taki gówno program w radiu bbc oczywiście, gdzie temat był już sam w sobie głupi ale chodziło o to, co umiesz powiedzieć w obcym języku.
Słuchacze dzwonili i mówili byle co, cokolwiek co umieją powiedzieć NIE PO ANGIELSKU, i mówili skąd to znają, i co? SZOK, NIEDOWIEŻANIE, w kraju gdzie chyba każdy brytol miał styczność z językiem polksim NIKT, TOTALNIE NIKT, nie zadzwonił i
  • Odpowiedz
: to jeszcze lepiej z taką nazwą to jak próba dyskredytacji nas


@Frygus96: mam wrazenie ze troche sie doszukujesz niecheci do polakow. Audycja miala pozytywny wydzwiek.
I czesto jest powtarzane ze Polska to sprzymierzeniec UK w europie.
  • Odpowiedz
@Frygus96: w tej tubie propagandowej, rynsztoku chcesz słuchać o Polakach????

To przecież zaszczyt że o nas tam nie wspominają.

Przecież współczesne radio jeśli jeszcze masz resztki godności i przyzwoitości zezre twój mózg, wychara i nasra na ciebie lewacką nowomową.

Classic FM jeszcze ujdzie bo tam szanują choć trochę słuchacza. Ale to specyficzni ludzie, ułożeni słuchają.
  • Odpowiedz
w kraju gdzie chyba każdy brytol miał styczność z językiem polksim NIKT, TOTALNIE NIKT, nie zadzwonił i nie powiedział "cześć, jak się masz". Co jest po prostu nonsensowne i nie do uwierzenia


@Frygus96: w tym roku minie mi 10 lat w uk. Przez ten czas niepoznalem zadnego polaka. A nie unikam ludzi.
Bez przesady ze przecietny drytol ma stycznosc z polakami. Ile jest procent polakow w spoleczenstwie?
  • Odpowiedz