Wpis z mikrobloga

Obecnie mam w mieszkaniu piecyk gazowy Viessmann vitopend 100-W dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. 13-30kW. Piecyk ma już 13 lat i czas na zmianę. Coś zaczyna mi przeciekać przy wymienniku ciepła i moim zdaniem naprawa jest nieopłacalna.
Myślałem nad zakupem Viessmann vitodens 050-W 2,9-25kW na stronie producenta jest napisane że ten model jest przeznaczony wyłącznie dla deweloperów, jednak można znaleźć oferty zakupu nowych na Allegro.
I tak się zastanawiam czy to dobra opcja?
Mieszkanie 75m²

#ogrzewanie #budownictwo #pytanie #viessmann
TheSznikers - Obecnie mam w mieszkaniu piecyk gazowy Viessmann vitopend 100-W dwufunk...

źródło: comment_1655641366UYkRFbpoabHOWeuDoUwTVN.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@megawatt: Jak czytam opis i specyfikacje to w porównaniu do modelu 100-W ciężko jest mi znaleźć jakieś większe różnice oprócz mocy. Ten sam palnik, ten sam wymiennik ciepła, oba mają wifi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheSznikers: każdy producent ma teraz takie kotły, spójrz sobie na moc na co. Pewnie ma fabrycznie obniżona do 15 albo 20kW, tak by efektywniej modulować w mieszkaniach z niskim zapotrzebowaniem na moc co
  • Odpowiedz
@TheSznikers: w kotłach deweloperskich chodzi tez o to ze maja mało elektroniki, nie da się ich w większości na przykład rozbudować na kilka obiegów grzewczych przy kilku pętlach podłogówki i dodatkowych grzejnikach przy jednoczesnym sterowaniu z kotła.
  • Odpowiedz