Wpis z mikrobloga

Hej. Trzy dni tenu mialem wrywaną 8mke. Piewsze dwa dni, malo co bolalo, prakrycznue wcale. Dzisiaj jakis koszmar. Zajzalem lusterkiem a tam czarno-szara rana, jakies to ogromne sie wydaje, odatkowo biale wypustki sie zrobiły. Obzydliwie to wyglada. Miejsce po dodtknieciu nie boli, boli natomiast wszystko za tą rana. Czy to moze byc suchy zębodól? Dodatkowo bol promieniuje do nosa i oka.
Dodam, ze pierwszego dania dlugo saczyla mi sie krew, balem sie ze skrzep sie nie zrobil, ale zona twierdzila ze panikuje.
Czy na gwalt z tym leciec do dentysty, czy czekac az przestanie bolec? Zdjecie moge podeslac na priv bo jest oblesne.
#stomatologia, #zeby, #dentysta, #osemka, #ortodoncja
  • 21
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@don_martino: mnie bolalo w ch* bo miałam mocne dlutowanie, myślałam że zejde z tego świata ale tak miało być.
miałeś zszyta dziure? w środek wlozone osocze? bez takich zabezpieczeń możliwe ze wyplukales skrzep
  • Odpowiedz
@Ilawa: kurcze, nie szyli. Lekarka co wywyrwala chciala szyc, ale jakas stara baba obok mowila, ze rana spoko, nie trzeba szyc. Wszystko robilem wg. zalecen, mozliwe ze wyplukalem skrzep, stad te krawienie?
Biore ibum max, dziala tylko godzine i znow boli w chooj
  • Odpowiedz
@Ilawa: ok, a powiedz jak wyglądała rana po 8mce? czy miejsce po zębie aż tak bardzo może zmienić kolor?
Zastanawiam się czy nie iść na nocne pogotowie dentystyczne( jest u mnie w mieście).
Czy mnie przyjmą z takim czymś, a może raczej sobie darować?
Już nie chodzi o o że boli ( to przeżyje), tylko nie chce mieć jakiś dziwnych powikłań przed wakacjami :)
  • Odpowiedz
@don_martino: Szary nalot na skrzepie nie jest niczym dziwnym. Wydaje się ogromne bo ósemki to spore zeby i dziura mała nie jest. Ja właśnie wróciłem z opatrunkami z apteki bo miałem ekstrakcję 2h temu i krwawię z dziąsła srogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jezeli nie boli bardziej niż wczoraj to raczej nic złego się nie dzieje
  • Odpowiedz
@makkpol69: jutro pójdę na pogotowie dentystyczne, jezeli zauwaze ze coraz bardziej sie pogarsza;) martwi mnie ze najpierw bolalo tylko troche, a teraz z kazdym dniem coraz bardziej, w dodatku jedzie mi z pyska jak z szamba xD
Serio, pierwsze dwa dni to pestka w porownaniu z tym co jest dzisiaj. Tak czy siak skonsultuje sie z lekarzem;)
  • Odpowiedz
@qwdas435: słabo. Bylem u "dentysty", ktory pelni opieke calodobową. Mowil troche po polsku, troche po ukraińsku.
Obejrzal, powiedzial ze rana jest barrzo duza, ale on sie nie zna, powinienem isc z tym do tego co to popsuł. Zalecil ze musze wziac antybiotyk, bo się wykończę,ale on z racji tego ze to opieka doraźna, nie moze mi tego antybiotyku dać:/ cyrk na kółkach.
Ocenil ze wygląda cchoojowo i wyslal do domuxD
  • Odpowiedz
  • 0
@QWEDRY99: okazało się, że mialem stan zapalny, a nie suchy zebodół. Dentystka, która to wyrywala spaprała sprawę bo nie zaszyla ogromnej dziury, licząc że skrzep to zatamuje (NFZ) xD
Przepisali mi antybiotyk, a po tygodniu brania leku rany już prawie nie było. Bol i inne dolegliwości też minęły:)
  • Odpowiedz