Wpis z mikrobloga

Siema mirki - jest piątek, a ja już nie mam siły szukać roboty. Wszyscy mówili, że w #programowanie #javascript jest za mało ludzi i praca będzie jeszcze na długie lata. Miałem parę rozmów kwalifikacyjnych na początkującego juniora Angulara, ale dużo firm po prostu urywa kontakt po pytaniu ile chciałbym zarabiać.

Pracowałem wcześniej jako analityk w bankowości i zarabiałem 6k PLN / netto więc logiczne, że nie chcę schodzić niżej, a przy tej inflacji 9k / PLN na rękę w IT nie wydaje się chyba żądaniem z kosmosu? Do tego wszyscy prawie chcą B2B. Znajomy po bootcampie dostał pracę w Holandii od ręki za godziwe pieniądze, a w PL kręcą nosem. Jest sens zostać w Polsce czy lepiej wyjechać do pracy zagranicę?

Naprawdę u nas na rynku jest tak kiepsko?

#programowanie #javascript
  • 21
  • Odpowiedz
Ta, po bootcam każdy dostaje 10k na rękę a za umiejętność ctrl-c ctrl-v stackoverflow to już dają 15k.
Jak jesteś Świeżak w nowym zawodzie to zawsze dostaniesz mniej niż średnia rynkowa. Jeżeli masz doświadczenie w it i przeskakujesz między działami to może dostaniesz hajs o, który prosisz (jak masz doświadczenie z infra, sysop/admin i znasz konteneryzacje + ci to oczywiste, że łatwiej wtedy krzyknąć więcej na juniorka devops bo pokrywasz doświadczeniem działy
  • Odpowiedz
@krejdd: Jakby junior przyszedł i domagał się 9k na rękę to bym go wyśmiał :) serio żadna firma w Polsce nie zapłaci juniorowi 9k na rękę.
  • Odpowiedz
@freiherr:

Na rynku jest zajebiscie ale przepracuj ten rok, żeby nie byc juniorem.


to nic nie zmieni, bo nadal jestes juniorem, trzeba wyrobic 2 lata i otwieraja sie ogloszenia na mida ze stawkami 10-20k

@krejdd:

lurkuje ogloszenia frontowe od kilku miesiecy i powiem ci tak, z rokiem doswiadczenia 10k brutto uop to jest chyba max jaki widzialem

dalej bawi

Naprawdę u nas na rynku jest tak kiepsko?


tak, 4 miesiace
  • Odpowiedz
@krejdd: nie zejdzie ponizej 6k bo poprzednio robil Cos innego za tyle xDDD chlopie zejdz na ziemie nie masz zadnego doswiadczenia komercyjnego i nikt ci tyle nie zaplaci, jak dla mnie mozesz byc i prezesem tego banku ale aplikujesz na stanowisko w ktorym nie masz expa
  • Odpowiedz
nie chcę schodzić niżej, a przy tej inflacji 9k / PLN na rękę w IT nie wydaje się chyba żądaniem z kosmosu?


@krejdd: ogarnij się chłopie. Ciesz się, że ktokolwiek Cię zechce. Ja pierwszą robotę w IT miałem za minimalną, po roku było już 5x tyle.
  • Odpowiedz
@krejdd: Czyli nie masz żadnego doświadczenia w IT, jesteś początkujący i chcesz zarabiać 9k? No ciekawe czemu nikt nie jest zainteresowany xDD
  • Odpowiedz
@lobo: autentycznie widzialem jak ktos z zerowym doswiadczeniem na drugim roku studiow dostal 10k netto.
byl to kolega z zespolu. startup z usa z siedziba w PL.
  • Odpowiedz
@kimikini:

moj kolega dostal 15k bez doswiadczenia, uslyszeli ze umie hello world i od razu do niego zadzwonili z oferta, autentycznie

dobrze, trzeba sie cieszyc ze mamy taki globalny rynek, a szaraki niech jebio w polsce za 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz