Wpis z mikrobloga

#mbank znowu ogłasza przerwę techniczną z niedziałającą przez całą noc aplikacją i jednocześnie kartami XD
To jest jakaś totalna żenada...

Ktoś się orientuje co dzieje się w sytuacji, kiedy np. tankuję sobie #paliwo na stacji beznzynowej np. #orlen, idę do kasy i okazuje się, że karta nie działa, aplikacja nie działa, blikiem tez nei zapłacę a gotówki nie mam bo przecież covid się przez nią roznosi?

Chciałbym uczciwie zapłacić, a nie mam jak. Icoteras? Jakie są procedury stacji w takich okolicznościach?
  • 12
  • Odpowiedz
@dominowiak: Procedura jest taka, że ktoś Ci musi przywieźć kasę, ewentualnie dane z dowodu spisują i musisz im dowieźć.

Ja prawie zawsze płacą kartą, ale zawsze trzymam się zasady, że nigdy nie tankuję za więcej, niż mam gotówki przy sobie, właśnie na wypadek usterki karty, czy usterki terminala płatniczego. Już raz czy dwa mi to dupę uratowało.
  • Odpowiedz
@dominowiak: Wyjaśniasz sytuację z kasjerem, spisują numer rejestracyjny, kwotę, podajesz dane kontaktowe, ustalasz sposób uregulowania należności i odjeżdżasz. Dwa razy tak płaciłem jak coś karta nie chciała przejść. Raz wróciłem po chwili z gotówką, a raz zrobiłem przelew.
  • Odpowiedz
@dominowiak: Nie wiem ale warto mieć kilka stówek ze sobą na czarna godzinę. Teraz jak jest banknot 500zł to można mieć kilka tysięcy w gotówce i nie rozepchać portfela.
  • Odpowiedz
Ja tam cieszę się ze Mbank robi takie przerwy tzn ze coś działa w ramach bezpieczeństwa. Lepsza jedna przerwa bez karty niż zayebana kasa. Blik będzie działał
  • Odpowiedz