Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mój pies zawsze mial zwykłą smycz, zwykła linka i tyle. Kupiłem jej teraz smycz automatyczną i generalnie mam wrażenie, że jest dla niej problemem to lekkie ciągnięcie i przez to często gęsto chodzi mi blisko nogi

Jak była zwykła linka to chodziła na boki, bardziej do przodu itd. a teraz jak najbliżej mnie. Oczywiście jak chce coś powoniać czy się załatwić to bez problemu się oddala ale przy takim zwykłym chodzie to wygląda jakby to przyciąganie ją uwierało

Mieliście też może tak, że zmienialiście rodzaj smyczy i np pies też miał jakieś problemy z tym ale się przyzwyczaił po jakimś czasie? Albo od samego początku był u was ten rodzaj smyczy i też były problemy?

Da się może to przyciąganie jakoś wyregulować czy może pies się przyzwyczai po tygodniu, dwóch?

#psy #kiciochpyta #zwierzaczki
  • 5
@Anty_Chryst: smycz powinna być dopasowana do gabarytu psa, więc zastanów się czy nie masz za mocnej/ciężkiej do zbyt lekkiego psa. Z drugiej strony moja suka dostała giant pro jak miała 6 miesięcy i ważyła coś około dyszki, więc ciężko powiedzieć.
Powinien się przyzwyczaić po czasie. Mojej np trochę czasu zabrało ogarnięcie że może odejść od mojej nogi swobodnie na więcej niż długość poprzedniej smyczy.
@Anty_Chryst: ogólnie nie jest to zbyt komfortowe dla psów. Jedynym przeszkadza bardziej innym mniej. Możesz zrobić sobie test z obrożą na ręku i smyczą przyczepioną, będziesz czuł lekkie ciągnięcie podczas poruszania się. Jeśli pies chodzi w obroży to rozwiązaniem też mogą okazać się szelki wtedy będzie to mniej odczuwalne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: smycz flexi, pies waży 14. Smycz jest dla psów max 15kg więc nie powinno być problemów
@Lychees: właśnie o szelkach myślałem tyle że pies ma już prawie 14 lat, cały czas na obroży był i nie wiem jak zaareaguje

Druga sprawa to cena, taniej pewnie będzie kupić druga zwykłą smycz aniżeli szelki. No i jak takie szelki w ogóle dopasować
@Anty_Chryst: nie kupuje się flexi na styk, chyba że pies jest mega spokojny. No jak jest to luz. I tak, flexi + obroża to nie jest dobre połączenie. Może przy większych psach to ma jeszcze jakiś sens, ale dla mojego to ewidentny dyskomfort.
Szelki kupujesz mierząc psa i dopasowujesz wymiary. Jak chcesz tanie i dobre szelki, to trixie premium touring są kapitalne - wygodne i niezajebywalne.