Wpis z mikrobloga

@mk321: Z VATem? Jeśli tak to ryczałt nie ma znaczenia. Nie zrób tego błędu co ja z bankiem przeniosłem się i te drugi mi się absolutnie nie podoba, zaoszczędziłem z 30zł/miesięcznie a ma nieintuicyjny interfejs w zamian.
  • Odpowiedz
@zibizz1: tak z VAT. Bo kiedyś miałem KPiR i teraz na ryczałt przeszedłem. I mam jeszcze teoretycznie VAT EU (bo myślałem, że może będę coś kupował np. na Amazonie w koszty), ale nigdy z tego nie korzystałem. A teraz InFakt mnie za to kasuje +10 zł miesięcznie. Myślałem czy nie zrezygnować z tego VAT EU, żeby chociaż te 10 zł oszczędzać, no ale bez sensu zmieniać w swojej firmie tylko ze
  • Odpowiedz
@sylwia-SS: no właśnie wszyscy mówią, że lepiej księgową niż taką apkę. Opowiadają, że chodzą z księgową na kawę, jeżdżą i zawożą papierowe faktury, urządzają sobie pogawędki itp.

Ale zobacz, ja przeszedłem z UoP na B2B tylko dlatego, bo mnie pracodawca do tego wypchnął. Niczym nie chciałem się zajmować. No to robię tylko tak:
- mam apkę w której nic nie robię,
- na koniec miesiąca wyklikuję taką samą fakturę z szablonu
  • Odpowiedz
Gdyby InFakt miał wszystko zautomatyzowane (JPK i inne pierdoły), to pewnie sam bym to klikał, ale niech już będzie te +100zł miesięcznie za to, żeby ktoś spojrzał czy wszystko jest ok.


@mk321: Ale przecież tak jest, ja prowadzę sam w Infakt za 39zł. Co musisz robić dodatkowo zamiast księgowego:
1. Przy każdej fakturze kosztowej kliknąć zaksięguj i odpowiednio uzupełnić co tam trzeba, ale w 9/10 przypadków wszystko jest poprawne odczytane OCRem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zibizz1: dzięki za wypisanie co robi księgowa, bo ja nie mam pojęcia.
1. Teraz i tak kosztów nie mam. Kiedyś miałem, to fajnie jak księgowa spojrzała czy na pewno to można wliczyć. Chyba nawet odpowiedzialność za to bierze.
2. Ok
3. Ok
4. To i tak robię sam xD Bo księgowa sobie życzy za to dodatkowo 100 zł. Raz dałem, ale potem się dowiedziałem, że wystarczy przeklikać w apce "dalej".
5.
  • Odpowiedz
@mk321: Księgowy potencjalnie może dużo robić, to wszystko co napisałeś tak(ubezpieczenie, odpowiedzialność). Jeszcze jakbyś miał kontrole to ktoś musi udostępnić wszystkie dokumenty, to też księgowy. Jak nawet coś zrobisz źle albo nie w terminie to możesz to zazwyczaj poprawić, ewentualnie dostaniesz mandat ze skarbówki (kwoty mogą być zawrotne ale żeby takie były to musza być jakieś świadome zaniedbania lub unikanie płacenia podatków) Zazwyczaj prowadząc samemu będziesz miał mniej uchybień w prostej
  • Odpowiedz
@mk321 Oki ja to rozumiem i jeżeli wg Ciebie sobie to idealnie rozegrałeś to w porządku - nie mam nic przeciwko uważam tylko ze wiele osób naprawdę potrzebuje po drugiej stronie kogoś kogo można się doradzić, porozmawiać, napisać maila itd że względu na to dużo osób ma często wiele wątpliwości pytań które wymagają wyjaśnień od osoby zajmującej się na codzień podatkami.

Ja w pewnym sensie Cie podziwiam bo w chwili obecnej gdzie
  • Odpowiedz
Ostatecznie, dla siebie wybrałem InFakt:

- genialny, bo przejrzysty i intuicyjny interfejs zarówno dla wersji mobilnej jak i webowej
- możliwość integracji z rachunkiem via Banqware (podgląd i prognoza salda, automatyczne odhaczanie faktur)
- mnogość opcji personalizacji księgowania (od wyglądu faktur po formaty, automatyzacje płatności, harmonogramy)
- skanowanie faktur kosztowych telefonem (genialna i wygodna sprawa - jedno zdjęcie i resztą zajmuje się księgowy)
- możliwość podpięcia klientowi linków do płatności faktur,
cebula12klocuch13 - Ostatecznie, dla siebie wybrałem InFakt:

- genialny, bo przejr...

źródło: comment_1665581205C71VdDEFrSUSQatL27Osbz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz