Wpis z mikrobloga

#komputery Mam już kilkuletniego budżetowego kompa do przeglądania internetu jest okey, ale ostatnio grywam w minecrafta + oglądam jednocześnie jakiegoś yt i już ledwo daje sobie radę (po zejściu z ustawień jest lepiej ale i tak słabo to pracuje). Zastanawiam się, nad wymianą ramu z 8 na 16 z maksymalną prędkością dla tej karty, dobry to pomysł? Nie chcę kupować nowego kompa, ewentualnie wymiana karty na lepszą ale w pierwszej kolejności ten ram. Specyfikacja: Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S2H karta graficzna: GeForce GTX 1050Ti Procesor: i5-4460 ram GoodRam x2 4GB 1333mhz Dysk ssd 500gb HDD 1Tb + 3Tb zasilacz nie wiem ale nie z czarnej listy
  • 4
  • Odpowiedz
@stasien: Jeżeli zależy Ci tylko na tym aby minecraft fajnie chodził to polecam fabric loadera i do tego zainstalować sodium. https://www.curseforge.com/minecraft/mc-mods/sodium tutaj możesz coś o tym więcej poczytać.

Gram na takiej podobnej konfiguracji komputera ze słabszym procesorem i na spokojnie wyciskam z niego w pełni płynną rozgrywke w minecrafta na monitorze 165hz

na yt znajdziesz poradniki jak to wszystko zainstalować

Edit: no i oczywiście ustawienia graficzne w minecraft maksymalne i renderowanie
  • Odpowiedz