Wpis z mikrobloga

@HorribileDictu: no właśnie nie wiem jakie regiony mnie interesują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie to kujawsko-pomorskie, ale tam właśnie nie znalazłem tego czego szukam i chciałbym sprawdzić inne regiony.
No ale co to za szukanie na ślepo?


@HorribileDictu: mam imię, nazwisko oraz imiona rodziców, datę śmierci i przybliżoną datę urodzenia ¯\_(ツ)_/¯

Zgonu nie znajdę, bo jest zbyt wczesne (1963), aktu urodzenia ani zgonu nie znalazłem w Kujawsko-Pomorskim.
Zgonu nie znajdę, bo jest zbyt wczesne (1963)


@Gumaa: A znasz miejsce zgonu? Możesz napisać przez ePUAP do USC, w którym jest akt zgonu i dostać bezpłatnie skan. Na akcie zgonu będzie wpisane miejsce i dokładna data urodzenia - no i wtedy masz już z górki temat. Naprawdę warto to zrobić.
Tutaj jest to dobrze opisane, ALE zawnioskuj o skan tego aktu (nie odpis!): https://www.geneablogia.com/post/urz%C4%85d-stanu-cylwilnego-w-poszukiwaniach-genealogicznych
Jak po 30 dniach nie będzie
@HorribileDictu

Z tego co pamiętam odpisy są płatne, po co więc ma płacić jak wystarczy mu skan lub zdjęcie, a to pierwsze załatwi przez internet.

O kurde, teraz zrozumiałem, że ty prosisz o skan aktu. Ile USC się zgodziło na twoje prośby?

Spoko, możesz wnioskować o skany, ale większość usc nie jest przychylna do tego i nie ma obowiązku.
@HorribileDictu no to się poszczęściło, bo usc raczej nie wydaje kopii.

Poza tym powoływanie się na kult pamięci akurat jest zbędne, gdyż nie ma przepisu dot. interesu prawnego w ustawie p.a.s.c., na który możesz się powołać w celu uzyskania skanu aktu.

Wprawdzie znam dwa różne wyroki w sprawie kopii aktu stanu urodzenia, tak że nie ma ugruntowanej podstawy prawnej.

jedynie jest w przypadku dokumentów z akt zbiorowych jest.

Dlatego pisałem o zdjęciu