Wpis z mikrobloga

@anna_07: głupia sprawa ale już mnie to zaczyna denerwować. Raz na jakiś czas kupuje słuchawki przewodowe różnych marek (zazwyczaj segment cenowy 30-70 zł) i nigdy nie wytrzymują dłużej niż pół roku. Korzystam z nich chyba normalnie, przepinam między telefonem i laptopem i ciągle się dzieje to samo. Najpierw zaczynają grać troszkę ciszej, po jakimś czasie jedna przestaje działać. Później ta jedna działa tylko w jakiejś konkretnej pozycji a na końcu to już nic nie działa. Pytanie jest takie, czy jest sens kupić droższe słuchawki (a jeśli tak to jakie?) czy po prostu lepiej się przyzwyczaić i zmieniać te słuchawki raz na kilka miesięcy?

#sluchawki #xiaomi #muzyka #pytanie #elektronika #zakupy
  • 11
  • Odpowiedz
@anna_07: Niestety nie, bo albo używam jakichś za maksymalnie 50zł do słuchania jakichś głupot na yt w nocy do spania (więc kompletnie ich jakość nie robi mi różnicy) albo droższych do słuchania muzyki na co dzień. A wtedy już bardzo mi zależy na jakości dźwięku, więc nic w tym budżecie nie mogę polecić. Ale to są moje, bardzo subiektywne preferencje.

Z jakichś rankingów to widzę, że te są całkiem dobre w
  • Odpowiedz
@anna_07: Najdłużej wytrzymały mi słuchawki Mee M6 Pro, a lekko nie miały bo nie raz były wrzucone do kieszeni czy nawet biegałem w nich czy spałem. Ale generalnie dbam o słuchawki i staram się jak mogę by kabelek był zwinięty, słuchawki schowane do pokrowca i tak dalej.
  • Odpowiedz
  • 1
@anna_07 Niszczenie słuchawek to normalna sprawa, jak nie ma się etui czy po prostu nie dba się o słuchawki. Kable, wtyki, rozdzielacze, wszystko to jest podatne na uszkodzenie i kabel może się kruszyć w tych miejscach. Masz dwie możliwości, 1 będziesz bardziej dbać, 2 kupisz słuchawki z wymiennym kablem.

Fajnie grające słuchawki z wymiennym kablem potrafią kosztować 5-6 dyszel a grają zacnie np. EDX Ultra, CCA CRA, lub droższe Błon BL-03 czy
  • Odpowiedz