Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z #uk - czy jest sens zakładać aparat ortodontyczny w Polsce i latać co trzy miesiące na regulacje co kilka miesięcy? Pytam, ponieważ moje dotychczasowe doświadczenia z lekarzami w UK nie są najlepsze.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TurystaOdFleszyDystans: W 2018 roku z ortodontą i stwierdził że mam małą wadę i leczenie będzie relatywnie krótkie (rok, półtora roku). Nie zdecydowałem się na założenie aparatu ze względu na emigrację. Teraz chciałbym powrócić do tematu.
  • Odpowiedz
wiesz że to mega ból? Po drugie jak masz zrotowane zęby to do końca życia będziesz musiał z rotorem spać ? Wyślij zdjęcie zębów to ocenimy czy się opłaca ^^


@TurystaOdFleszyDystans: Uwaga uwaga teraz się zakłada nowe aparaty zrobione na zasadzie bimetalu których się nie dokręca. To wszystko na NFZ (do któregośtam roku życia ofc). Jeśli odczuwasz ból i dyskomfort każą pić coś zimnego.
  • Odpowiedz
@groman43: moja siostra ma małą wadę wykrzywienia i dentystka oraz ortodonta jej odradzili aparat.

Jeden z argumentów to że twoje zęby będą słabsze i mogą nawet wypaść za kilkanaście, kilkadziesiąt lat, oraz będą bardziej narażone na próchnicę
  • Odpowiedz
@groman43: Ja tak latam, niedlugo beda dwa lata i polecam. Cala podroz wychodzi podobnie do wizyty w uk a przy okazji mozna sie spotkac ze znajomymi z pl. W moim przypadku jest to praca zdalna, to loty moge dobierac jak mi pasuje
  • Odpowiedz
@groman43: ja założyłam 3 tyg temu. Zdecydowałam się zrobić to tutaj, bo jest po prostu wygodniej. Peknie Ci drucik czy coś i będziesz do PL specjalnie leciał? Mam na miejscu i spoko.
U mnie w PL w mieście spoko ortodonta, ale dojeżdża z Rzeszowa i też musiałabym specjalnie pod jego grafik latać.
Jak masz pytania to pisz na priv. I nic nie boli jak kolega wyżej pisał.
  • Odpowiedz
  • 0
Częstotliwość korygowania czy poziom bólu zależy od wady zgryzu.

Zacząłem pierwsze 1.5 roku leczenia w Polsce i kończyłem już będąc w UK. Zdarzało mi się spóźniać na wizytę po kilka miesięcy. W negatywny sposób to nie wpłynęło na ostateczny wynik. W początkowej fazie faktycznie korekcje są częstsze, ale na wykopie ci nikt nie wywróży co ile będziesz latać. Skonsultuj się z jakimś specjalistą w Polsce, potem w UK i podejmij decyzję.

Takie
  • Odpowiedz
@groman43: chodze z tym dziadostwem juz od roku i w sumie nic nie boli.czasami jest dyskomfort. U mnie wyszlo za jakies slabej jakosci druty 4k ze wszystkim. Ogólnie na ortodontke ktora trafilem bym nie polecil. Tez mam zle doswiadczenia tutaj i wydaje mi sie ze w Polsce jak lata temu robilem cos z zebami to jjz wtedy byl lepszy standard niz tutaj obecnie.

U mnie wizyty byly co 6 tygodni
  • Odpowiedz