Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może głupie pytanie z mojej strony, ale zaryzykuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nadarzyła się okazja kupna samochodu, ktory od dłuższego czasu mnie interesował. Auto nie kosztuje fortuny (ok. 25k zł), ale moim głównym i największym priorytetem jest kupno małego mieszkania M1 w mieście wojewódzkim (w tej chwili coś wynajmuję). Całe oszczędności, które udało mi się zebrać (powiedzmy ok. 120k) + przyszłe chciałbym przeznaczyć na wkład własny, żeby ewentualny kredyt był jak najmniejszy (bardzo nie chciałbym się zadłużać na duże sumy, sam fakt brania jakichkolwiek pożyczek wywołuje u mnie ogromny stres). Oczywiście czas działa tutaj na niekorzyść, rozważając obecną sytuację. Czy zdecydowalibyscie się na zakup samochodu, jednoczesnie zbierając na mieszkanie? W tej chwili jeżdżę małym hatchbackiem o wartości 6k zł, jednak lata robią swoje, dlatego chętnie kupiłbym coś nowszego. Z drugiej strony można też wpakować dużo mniejsze pieniądze na wszystkie naprawy i pojeździć jeszcze kilka lat.
#finanse #oszczedzanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a6503437e109a3a549e9ea
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: imho oszczędzaj na mieszkanie. Obecne auto reanimuj do póki możesz. 25k brzmi jak 7-10 letnie auto, a to oznacza same wydatki (mam wrażenie że lepiej kupić 10 latka w którym poprzedni właściciel zrobił kilka wymiana...) Tylko ta ruda w obecnych autach. Jak ser szwajcarski...
@AnonimoweMirkoWyznania: pytanie brzmi - od kogo
Sam kupilem podobnie auto, ale to bylo auto z rodziny. Znalem dokladnie historie samochodu od A do Z, kto nim jezdzil do kosciola ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kto nie. I wiedzailem, ze przebieg ponizej 70k w 10 letnim aucie nie byl krecony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jesli auto od handlarza - nie bierz,
Jesli to od
OP: @hitherto: Chodzi mi tutaj głównie o inflację. Im dłużej będę zwlekał z kupnem mieszkania, tym ciężej bedzie później - stąd moje wątpliwości. Fajnie byłoby kupić auto, które mi się podoba, ale mieszkanie jest nieporównywalnie ważniejszym zakupem
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua