Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: jaka jest różnica między rodzajem nijakim i niebinarnym?
Np. "@werterdojercewa zjadło obiad" vs. "@werterdojercewa zjadłu obiad".
Czy to coś jak null i undefined w językach programowania? - że w jednym przypadku wartość jest zdefiniowana jako brak wartości, a w drugim brak definicji?
Czy spotykana czasami forma z -x "@werterdojercewa zjadłx obiad" to takie wyrażanie regularne, które zawiera, oprócz męskiej i żeńskiej, te dwie formy, albo tylko tę drugą...?

#lewica #lgbt #programowanie
Pobierz werterdojercewa - Mam pytanie: jaka jest różnica między rodzajem nijakim i niebinarny...
źródło: comment_1655033180qtyH8ABnhLDLC1vzhLJ6uz.jpg
  • 5
@werter_do_jercewa: rodzaj nijaki jest rodzajem gramatycznym, jednym z trzech w języku polskim. Rodzaj niebinarny w polskiej gramatyce nie istnieje.

Formy z -x wyglądają jak kalka z języka hiszpańskiego, gdzie jedyną różnicą między formą męska a żeńska jest sufiks -a (w l. mn. -as), który zastępuje się literą „x”, żeby forma nie wskazywała na żaden konkretny rodzaj gramatyczny. W j. polskim wstawianie iksów nie ma sensu, bo między formami męska i żeńska
@werter_do_jercewa:
Rodzaj nijaki to niemożliwy do określenia. A niebinarny, to ósemkowy, dziesiętny albo szesnastkowy.
Wyróżniamy binarny, heksadecymalny, oktalny, decymalny. Czyli niebinarny - heksadecymalny, oktalny albo decymalny.
@werter_do_jercewa:

Mam pytanie: jaka jest różnica między rodzajem nijakim i niebinarnym?

Np. "@werterdojercewa zjadło obiad" vs. "@werterdojercewa zjadłu obiad".

Czy to coś jak null i undefined w językach programowania? - że w jednym przypadku wartość jest zdefiniowana jako brak wartości, a w drugim brak definicji?

Czy spotykana czasami forma z -x "@werterdojercewa zjadłx obiad" to takie wyrażanie regularne, które zawiera, oprócz męskiej i żeńskiej, te dwie formy, albo tylko tę drugą...?