Wpis z mikrobloga

Hej, w Millenium widzę lokatę Brytyjska siła III na 24 miesiące z oprocentowaniem 7,2% do 63,99% i 100% gwarancji BFG. Dobrze rozumiem, że na tym nie da się stracić?
#finanse
  • 8
  • Odpowiedz
@DomeN: Czasem przy strukturach potrafi być jakieś 1 czy 2% opłaty za przystąpienie, a ochronę masz na wpłacony kapitał, czyli te pozostałe 99%. Przy czym często ochrona kapitału działa pod warunkiem dotrzymania tych 24 miesięcy. Jeżeli zrezygnujesz wcześniej, to równie dobrze możesz być 50% w plecy.

Pytanie tylko czy masz tam ochronę kapitału, czy gwarancję BFG, to są zupełnie inne rzeczy. Bo gwarancja daje Ci jedynie to, że jak bank padnie,
  • Odpowiedz
@DomeN: dobra, spojrzałem sobie w prezentacje o tym produkcie. Generalnie jest tam ochrona kapitału więc tak jak pisałem, jeżeli wytrzymasz 24 miesiące, to na pewno nie stracisz. Nawet więcej, te 7,2% chyba rzeczywiście jest gwarantowane. Ale to ciągle jest na dwa lata, czyli sporo mniej niz na obligacjach.

Sama konstrukcja... no generalnie założenie jest takie, że notowania jakiegoś tam indeksu będą rosły. I im więcej urosną, tym więcej zarobisz. Problem w
  • Odpowiedz
@Tomaszku: dzięki! Ma to sens, szczególnie jak zapowiada się kolejna pandemia to nie ma szans żeby przebiło poziom przed pierwszą pandemią, a nawet jest ryzyko, że znowu poleci to już lepiej dwa lata na obligacjach spróbować
  • Odpowiedz
  • 0
@Tiab: zdecydowałem się po prostu na konto w Toyota bank, procent spadł, ale w sumie nie liczyłem jak by teraz to wyglądało
  • Odpowiedz