Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#lte #router #elektronika #tmobile (sorry jeśli zły tag :/)

Czy możecie polecić dobry router LTE do internetu Tmobile? Dobrze byłoby gdyby miał antenę zewnętrzną, gdyż mieszkam przy lesie, więc czasami zasięg trochę wariuje.

Dzięki z góry.
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_Acula: ja u siebie mam Router Huawei B535-232, co prawda robi tylko za modem, ale mam do niego podłączoną antenę i spokojnie 100/10 wyciska, jedynie raz na dwa tygodnie lubi złapać zwiecha ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_Acula: któryś Huawei (budżetowo to B535), antena z Dipolu albo Cybertechu (można sobie podejrzeć na bez-kabli.pl co polecają) i apką HManager do wymuszenia agregacji na optymalnych częstotliwościach (trzeba empirycznie wybadać).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dr_Acula: jak chcesz mieć super w pytę to kup sobie mikrotik lhg lte6 albo nawet lte18 dasz na na zewnątrz budynku i skierujesz na najbliższego BTS i będzie szedł jak burza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@dr_Acula: Najpierw sprawdź jaką masz odległość do nadajników LTE i jakimi te nadajniki operują pasmami. U mnie zestaw LBR20 + antena CT-171.8-2.6Duo wykręca nawet do 300 Mbps. Jak masz nadajnik relatywnie blisko i/lub nieobciążony to możesz zainwestować w modem z agregacją 3 pasm (np ten co ja mam, huawei b818 czy jeszcze inny) i łapać pasma pojemnościowe

Mapka nadajników LTE: http://beta.btsearch.pl/
  • Odpowiedz
@dr_Acula: no to B818/5G PRO2, one są cat 19, ogólnie chcesz patrzeć na tą kategorię bo to tak jakby nowsze rewizje standardu LTE. Albo jak wyżej MikroTiki na maszt, ludzie je chwalą.
Powtarzam się w takich wątkach, ale polecam założyć wątek na bez-kabli.pl - tam siedzą szpece w temacie, co na podstawie przybliżonej lokalizacji, (czyli dostępnych nadajników, jak na mapce btsearch wyżej) doradzą co tam dobrego dobrać, czasem tam wpadam
  • Odpowiedz
@dr_Acula: Jeżeli pójdziesz w B818, LBR20 czy inny klasyczny modem wewnętrzny to tak. Jeżeli zainwestujesz w jednostkę outdoor jak LHG LTE18 kit lub zestaw outdoor + indoor jak MF-258, b2368 to nie potrzebujesz do tego jeszcze osobnej anteny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Michuy: ok 2-3km, bliżej jest Orange, dalej maszt własny Tmobile. Ten ZTE z modemem i anteną to dobry wybór? Ten nawet Tmobile poleca do internetu LTE.
  • Odpowiedz