Wpis z mikrobloga

Jako długoletni klient cinkciarza założyłem sobie w końcu konto na #revolut żeby porównać i zobaczyć skąd ten hajp, ale jestem raczej zawiedziony.

Fundamentalną różnicą między #revolut, a #cinkciarz jest to, że ten pierwszy wiąże kraj z walutą, a u Cinkciarza to nie ma znaczenia - technicznie i w kontekście opłat kraj do którego chcesz przesłać środki i waluta to dwie osobne rzeczy, i słusznie. W końcu postępuje globalizacja i prędzej czy później będziemy mogli mieć konta w dowolnych walutach w dowolnym kraju. Niestety, "rewolucyjny" jak by miała nazwa wskazywać, Revolut, jest pod tym względem w tyle.

Innymi słowy, chcąc przesłać z polskiego Revoluta na polskie konto walutowe (nie PLN-y), masz dodatkową opłatę za "przelew zagraniczny", tylko dlatego że przesyłasz walutę która nie jest twoją bazową walutą. Prawdopodobnie dlatego, że u nich w obrębie konta na Revolucie środki w różnych walutach są na różnych kontach, które są w innych krajach - jak się wejdzie w detale to środki w innych walutach pokazują inny numer konta, może ma to swoje zalety, ale dla mnie to wada.

W przypadku cinkciarz.pl masz wszystkie waluty lokalnie w jednym portfelu i nie ma opłat za transfery. Dlatego nawet jeśli Cinkciarz ma gorszy kurs wymiany to i tak może się bardziej opłacać niż Revolut. #waluty #wymianawalut #kantory #emigracja
  • 9
  • Odpowiedz
Innymi słowy, chcąc przesłać z polskiego Revoluta na polskie konto walutowe (nie PLN-y), masz dodatkową opłatę za "przelew zagraniczny", tylko dlatego że przesyłasz walutę która nie jest twoją bazową walutą. Prawdopodobnie dlatego, że u nich w obrębie konta na Revolucie środki w różnych walutach są na różnych kontach, które są w innych krajach - jak się wejdzie w detale to środki w innych walutach pokazują inny numer konta, może ma to swoje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beteg: @fiir: jaka reklama, przecież nie zaprzeczam że kurs mają gorszy ¯\_(ツ)_/¯ gdzie przesyła bez prowizji? chyba tylko euro
  • Odpowiedz
gdzie przesyła bez prowizji?


@Folmi: na konto w ING w dwoch walutach bez problemu, bez prowizji, robie to od ok 3 lat :P
sprawdz czy cie polacki bank nie jeb**ie na prowizji za przyjecie przelewu zagranicznego czy cos.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fiir: mi appka Revoluta pobiera opłatę bo przesyłanie na polskie konto walutowe traktuje jak przelew zagraniczny. U nich waluta jest powiązana z krajem, np. w przypadku koron norweskich:

NOK można wysłać do dowolnego beneficjenta, który posiada konto bankowe w Norwegii. Istnieje także możliwość wykonania przelewu w NOK do osób spoza Norwegią, ale należy liczyć się wtedy ze zwiększoną opłatą.
  • Odpowiedz
A ile czekasz na przelew euro, usd z revo na swój bank tak przeważnie?


@pijekubusplay: mysle ze kolo 1 dnia ale jak zrobie w okolicach poludnia to tego samego dnia mam.

Minus taki że revolut ma bez prowizji wymianę zaledwie 5000zł miesięcznie, potem jakaś prowizja jest.


@pijekubusplay: no ja lece na planie metal bo zarabiam w walutach i duzo jezdze
  • Odpowiedz
mysle ze kolo 1 dnia ale jak zrobie w okolicach poludnia to tego samego dnia mam.


@fiir: No właśnie. Ja mam w 15-30 minut. Jeśli zależy mi na czasie to wygrywa cinkciarz. I na cinkciarz mam transakcje społecznościowe, wiec to samo co Walutomat tylko bez 0,2% prowizji.

no ja lece na planie metal bo zarabiam w walutach i duzo
  • Odpowiedz