Wpis z mikrobloga

Tak sobie z nudów przeglądam mieszkania albo pokoje. Kaucja 900 euro. Za co ja się pytam. Za aneks kuchenny który jest wart 100 albo za kibel z lat 70? Już nie wspomnę o cenie i ze jest to wg.

Najlepsze są mieszkania dwupokojowe z warmmiete 1200€ i kaucja za gole ściany 2000€. Trzeba będzie chyba zmienić land bo wali mi tutaj ściema jak #!$%@? xD

#niemcy
M83_ - Tak sobie z nudów przeglądam mieszkania albo pokoje. Kaucja 900 euro. Za co ja...

źródło: comment_16548171902VEkbr8Jh6U1SFTaz9fRnp.jpg

Pobierz
  • 35
@kurczakos1: Problematycznego człowieka poznasz jak dopiero się wprowadzi. Jeżeli ktoś ma na czynsz 1200€ i na kaucje 2000€ nie sadze żeby miał problemy z brakiem pieniędzy. Rozumiem kredyt w banku ale wynajmowanie czterech ścian sprowadza się tutaj jak do podpisania paktu z diabłem. Już pominę castingi na które przychodzi po kilkaset osób.
@M83_: o ja to z 10 lat temu pamiętam jak w okolicach Stuttgartu zapłaciłem 500jurków kaucji, ale potem jednak wyszło jak wyszło i jednak mieszkanie zostało okradzione z wyposażenia, bo i tak i tak musieliśmy palić wroty z tamtych okolic
z fartem
@M83_

Problematycznego człowieka poznasz...


Wiadomo wszystkiego nie przewidzisz, ale już coś odsiejesz. Narzekasz na niemiecki rynek mieszkaniowy? Aż sam nie wiem, czy mam to brać na poważnie.. Orientujesz się jaka jest podaż, dostępność, parytet siły nabywczej kaucji i ile mieszkań znajduje się prywatnych rękach a ile w spółdzielniach mieszkaniowych itp?

Być może mieszkasz w drogim landzie / mieście / okolicy, ale nie idzie to w parze z zarobkami i warto zastanowić się
  • 0
@nieterakurde: z Saksonii każdy ucieka bo pracy brak itp ale co z tego ze masz prace zarabiasz 3k na rękę a za mieszkanie płacisz 1,2k jeszcze opłać samochód kup jedzenie i zostanie ci tylko 1300€
  • 2
@kurczakos1: Tak orientuje się. W prywatnych rękach i w spółdzielniach najmniejszy %. Prawie wszystko wynajmują firmy molochy. Tylko jak sobie pomyśle ze wszystko znowu mam zaczynać od zera w innym landzie to mi się odechciewa. Co do spraw związanych z wynajmem masz po części racje. Tylko słyszałem dużo historii ze kaucji ludzie nie dostawali z powrotem. Ale według mnie ceny są z kosmosu zwłaszcza jak jesteś singlem i musisz na wszystkich
@nieterakurde Dokładnie takimi samymi słowami próbowałbym to ująć. U mnie w NRW widać zdecydowany powiew kulturowy ( ͡º ͜ʖ͡º) To też najbardziej zaludniony land z wszystkimi wadami i zaletami tej cechy. I tu można natomiast znaleźć bardziej cichy kątek a zawsze bliżej do dużych miast. Mam np 190 do Brukseli, 190 do Amsterdamu, 490 do Paryża, ~ do portu w Dunkierce. 30 do samej granicy z Holandia,