Wpis z mikrobloga

Hej mircy mam problem. Odpalam komputer i internet po kablu nie działa. Łączy się powiedzmy dosłownie na ułamek sekundy i cały czas rozlacza. Potrafi to trwać nawet przez 30min. Z reguły wchodzę w cmd wklepuje ipconfig /release /renew i czasami uda się, ze nagle ten internet z dupy dostanie. Kabel nie jest nigdzie naderwany, długość ok 10m. Nie ma odpalanego żadnego oszczędzania energii na karcie sieciowej, więc nie wiem z czego to wynika i jak można temu zapobiec. Adres IP ustawiony statycznie na acces poincie. Na DHCP tez próbowałem i było tak samo. #pc #pytaniedoeksperta #internet #siecikomputerowe
  • 5
@PolenQuick: Widzę dwie drogi. Droga Ninja:
1. Jeżeli to win10, odpal problemy z połączeniem
2. Jeżeli nie pomoże, podmień kabel
3. Jeżeli to nie pomoże, wymień sieciówkę.
4. Jeżeli to nie pomoże, wymień router
5. Jeżeli to nie pomoże dzwoń do dostawcy internetu.
Droga Samuraja:
1. Odpal jakiegoś lajwa (z pena system żeby wykluczyć system),
2. Jeżeli to nie pomoże podmień kabel
3. Jeżeli to nie pomoże, wymień sieciówkę.
4. Jeżeli
sterownik jest najnowszy, ogólnie do tego access pointa sa wpięte 2 kompy i tylko z tym od jakiegoś czasu zaczęły się działać problemy, na pozostałych kompach w innym pomieszczeniu również problem ten nie występuje, wiec dostawca internetu nie jest tutaj problemem. Nie pamietam już wyników z tracerta i pingów, a nie chce resetować tego kompa bo na razie internet działa XD jak jutro znów będzie to samo to na pewno sprawdzę