Wpis z mikrobloga

Wykopek: "słuchaj no mówię ci, idź do zawodówki, będziesz miał fach w ręku i od razu będziesz zarabiał GRUBĄ KASĘ

ja: "no nie wiem wykopku, a ty jaką zawodówkę skończyłeś? "

Wykopek: "nie, ja studiowałem sobie dziennie 5 lat za pieniądze rodziców, chlałem sobie i imprezowałem, ale mówię ci, teraz bym do zawodówki poszedł bo fach w ręku a potem bym kursy robił! Kolega kolegi znajomego skończył zawodówke i założył WŁASNĄ FIRMĘ

Menawhile zawodówka:

#takaprawda #wykopkitodebile #justwykopthings #przegryw
LajfIsBjutiful - Wykopek: "słuchaj no mówię ci, idź do zawodówki, będziesz miał fach ...

źródło: comment_1654759937tbw38IWlwFinxl3t0187P7.jpg

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: No tak jest, z jednej strony fetyszyzują szkoły branżowe bo dają "fach w ręku" ale z drugiej strony sami wzgardzają taką pracą. Przeciętny człowiek wolałby przerzucać papiery za minimalną krajową niż pracować fizycznie za 6 kafli
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful Zawodówki w dzisiejszych czasach to słabe rozwiązanie jeśli nie masz kogoś kto od razu po szkole da Ci robotę w zawodzie. W innym wypadku technikum jest o wiele lepszym rozwiązaniem, trzeba być niezłym tłukiem by nie zdać matury, więc nie warto jej odpuszczać.

Po zawodówce masz jedynie zawód i nic poza tym. Bez średniego odpadasz we wszelkich rekrutacjach, nawet o robotę w byle jakim korpo będzie ciężko.
  • Odpowiedz
@DonTadeo: skończyłem technikum i najlepszym rozwiązaniem wciąż jest jak dla mnie liceum. Technikum to jest żart pod tym względem, że nie dasz rady skupić się na wszystkim, bo masz przedmioty jak w liceum i zawodowe, a na studiach jednak bardziej jest przydatna wiedzą licealna.
  • Odpowiedz