Wpis z mikrobloga

Gra tu ktoś w #footballmanager na MacBooku air m1? Stoję przed zakupem i pomyślałem, że fajnie byłoby po latach wrócić do tej gry. Chciałbym jednak zachować płynność rozgrywki przy większej ilości lig. Zastanawiam się czy w wersji 8gb ramu już pogram, czy raczej dokładać do kompa i brać wersje 16gb. Dodam, że do codziennego użytkowania wystarczy mi w zupełności wersja 8gb więc dopłacałybym wyłącznie pod grę która być może po latach straciła już dla mnie ze swojej magii :) No i druga rzecz - ile miejsca zajmuje Wam nowy FM na dysku ładując herby, stroje i zdjęcia piłkarzy.
  • 18
@Zwierzak24: Ale nawet przy tym magicznym procesorze Apple? Ram wciąż najważniejszy? Zależałoby mi na opinii kogoś kto na tym gra - nie chciałbym wychodzić poza ekosystem i jednocześnie mam wewnętrzny opór przed kupnem 16gb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się czy w wersji 8gb ramu już pogram


@zakoo: Pograsz bez problemów, ja aktualnie gram na zmianę FM2021/FM2021 Touch, próbowałem też 2022 Demo i wszystko elegancko na M1/8GB. Wiadomo, że więcej lig, dłuższe sezony itd. to lepiej 16GB ALE na 8GB też bez problemu idzie grać (ja teraz w sumie tylko na maku gram w FM). Co najfajniejsze to śmiga żwawo i nie grzeje się ( ͡° ͜ʖ
@Zwierzak24 O Cię #!$%@?… czyli nie ma już pewnie dedykowanych facepakow, kitsow, herbów itd jakbym chciał odpalić tak jak dawniej cztery poziomy rozgrywkowe w Polsce? Społeczność się gdzieś przeniosła? Ktoś jeszcze to robi? Cały mój misterny plan z powrotem do gry właśnie stanął pod znakiem zapytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zakoo: no zależy z jakiej platformy korzystasz - ja większość mam na Steam, ale na Epicu też zazwyczaj jest taka sama cena. Możesz też poszukać na jakichś stronach z kluczami - ale to już sprawdź najlepiej na Ceneo.pl
@8611: na steam miałem nawet zapomniane konto z kupionym FM 2017 - mój ostatni, bardzo słaby zresztą. 199 za aktualną wersję to chyba trochę sporo, ale widzę że za dużo nie ugram na innych platformach więc zostanę już tam. W tych dwóch linkach które wcześniej wysłałeś znajdę wszystkie podstawowe dodatki/uzupełnienia, czy jest coś jeszcze co powinienem przeklikać? Wybacz, że tak dopytuje - w latach 2000-2016 wiedziałem gdzie czego szukać, teraz jestem
@zakoo: Widzę, że na eneba.com jest klucz za 140zł, który można aktywować na Steam - https://www.ceneo.pl/114775123

W tych dwóch linkach które wcześniej wysłałeś znajdę wszystkie podstawowe dodatki/uzupełnienia, czy jest coś jeszcze co powinienem przeklikać


No ja głównie bazuję na fmscout, te słowacką odkryłem przy okazji szukania strojów do ligi czeskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Facepack mam stąd https://df11faces.com/Megapack (fmslovakia do tej strony linkuje też, sami facepacków nie
Już nie mogę edytować, a jeszcze pisałem:

Z takich pomocnych stron i po polsku to masz jeszcze https://myfootballmanager.pl/dodatki/logopack/522/football-manager-2022-logopack-tcm-logos-67-000-herbw-klubw-rozgrywek-i-federacji - niestety czasem trzeba poszukać, bo nie każda strona ma wszystko, ale najważniejsze że grafiki pasują do każdej wersji FM - ja sobie przekopiowuje zazwyczaj loga, tylko stroje ściągam nowe.

Jak chodzi o ligi to na fmscout są pojedyncze do pobrania albo megapacki - jeśli chodzi o polską ligę to polecam te osobno tworzone