Wpis z mikrobloga

Jestem ogólnie pod wrażeniem tego co robi #gog
Fakt, że mogę kupić Diablo, Jazz Jack Rabbit, Heroes 1 i 2, Warcraft 1 i 2 a do tego masę innych starych gier i odpalić je na win 10 bez launchers jest niesamowity. Ale tak bardzo brakuje mi opcji pobrania "oryginalnej paczki" tak żeby kupić i zagrać na starym kompie. Serio chciałbym mieć możliwość kupić dziś jakąś grę z lat 90, odpalić kompa z p3 i w98 i zagrać ale wiele z nich nie działa bo są już zmodowane pod nowe systemy. Jedyna opcja na stosunkowo stary sprzęt to jakiś ThinkPad z win7 albo kwadratowy monitor i stara klawiatura po przelotce.
#retrogaming
  • 5
  • Odpowiedz
na win 10 bez launchers jest niesamowity


@HachiRoku: Yyy, oczywiście nie znam sposobu uruchamiania produkcji które wymieniłeś, ale aby na pewno bez launchers? Tam większość rupieci leci przez Dosbox X.

Jeżeli chcesz się poczuć jak w 1998 roku po powrocie z giełdy to ściągnij PCem i ustaw sobie prawdziwe PC kompletnie barebone łącznie z ustawianiem biosu i tak odpalaj te gierki. O wiele fajniejsze uczucie :)
  • Odpowiedz
@HachiRoku: Często gry z goga spokojnie odpalą się na retropiecyku z win98se wystarczy przerzucić folder ze zgraną grą na dysk i odpalić tak np unreal 1 działał. Mam na piecyku z P3 czytnik kart sd jako dysk i przerzucanie gier/plików to bajka. Jak gra jest z dosboxem to różnie bywa daggerfall np. domaga się CD a w dosboxie ło panie slaidshow gwarantowany.
  • Odpowiedz
@MordoPordo: Albo taki cholerny Gothic 2... (Tak wiem można na nowym systemie itp) Po instalacji wrzucam 3 patche i w 3min odpalam go na W11, na WinXP straciłem już godzinę i piach. Za to o ironio G1 ruszył bez żadnych system packów itp...
  • Odpowiedz
uroki pc retro gamingu tutaj co chwile jakiś bug/problem jaki na innym kompie nigdy nie występuje. Ale jak się to ogarnie to jaka satysfakcja. Ale jeśli chodzi o starsze gry tylko gog w mojej opinii.
  • Odpowiedz