Wpis z mikrobloga

#neostrada wygrała. Internet mi się #!$%@? odkąd zmieniłem opcję 2mb na 10mb. Przed zmianą działało naprawdę w porządku. W miarę stabilne 2mb. Po zmianie na 'do 10mb' nagle zaczęło być 1mb. No ale technicy przyjeżdzali, kombinowali i w końcu udało się. Kilka ładnych miesięcy było 10mb. Teraz znowu 1-3mb i cco chwile zrywa neta, ale chyba polityka firmy się nieco zmieniła. Od konsultantki dowiedziałem się 'ale proszę Pana, ja tu u siebie widzę 3mb, to naprawdę ładną prędkość' No #!$%@? mać jakbym lubił sciągać 2gb w 5h a na jutubie oglądać piksele to może i byłaby to ładna prędkość. Dodatkowo dowiedziałem się od miłej pani, że to ewidentnie wina po mojej stronie, i pewnie nowi klienci doszli na osiedlu. Jak powiedziałem, że mają przyjechać technicy to naprawić, tak jak robili to wcześniej, dowiedziałem się, że taka usługa osztuje 39zł.

Mam #!$%@? płacić 39zł bo neostrada nie potrafi dotrzymać umowy. Polska, mieszkam w Polsce....

#gorzkiezale ##!$%@? #neostradassie #chceupc
  • 20
@nolnejm: To dzwoń do nich. Mają 48 godzin na naprawę. Jak nie pomoże to dzwonisz znowu. A jeśli neta nie ma przez miesiąc to można zerwać umowę. Wiem bo sam to jakiś czas temu to przechodziłem. Dopiero po prawie miesiącu coś zrobili. ;__;
@nolnejm: dobry protip.pisz reklamacje przez facebookowa pomoc, albo przez pomoc na stronie z orange, szybciej dzialaja wtedy a i masz wszystko na pismie, kazdy mail zachowuj sobie i rob pomiary łacza i tez scr zapisuj sobie
@bslawek: no tak, tylko jak wywalczyć z nimi te 10mb (które nomen omen wiem, że mogą być na moim łączu, bo przez parę miesięcy działało stabilnie). Przecież zawsze mogą się wypiąć, podpierając się np wspomnianymi 'nowymi klientami na osiedlu' i powiedzieć, że widziałem co podpisywałem i nie mają wcale obowiązku dostarczyć mi 10mb.

@wysuszony: też to nie jest ta kwestia, dlatego że internet zrywa np 5 razy dziennie na łącznie
@nolnejm: hm tez fakt w umowie jest zapis ze minimalnie iles tam musi byc, u mnie to jest ze min musze miec 23Mb/s ale jakos udalo mi sie wywalczyc wymiane kabla i routerow :d
@nolnejm: zwyczajnie zrezygnuj z neostrady i rozejrzyj się za lokalnymi kablówkami. Mój brat ma 40Mbps za 45zł i nie narzeka na spadki o żadnej porze dnia. Ja mam od kilku miesięcy Netię 20Mbps i ani razu mi nie zdechła jak dotąd, prędkość też jest ciągle taka sama.
@wysuszony: problem polega na tym, że na osiedlu jest tylko neostrada i netia. A to jedno i to samo. Jest możliwość radiówki, ale to kiepskie rozwiązanie. Zasięg kiepski.

Ulice dalej jest osiedle apartamentowców na którym mają UPC. Rozmawiałem z działem technicznym i niby byłaby możliwość. Obiecane zostało mi, że technicy przyjadą na wiosnę się zorientować jakby wyglądało z poprowadzeniem kabli. Ale to takie #!$%@? myślę tylko..