Wpis z mikrobloga

Czy ktoś się orientuje czy ładowarką 120W od #xiaomi mogę naładować #redmi? Oba mają quick charge 3.0, ale wyczytałam na necie, że powinny mieć takie same procesory: > Quick Charge to zaawansowana technologia szybkiego ładowania opracowana przez firmę Qualcomm. Technologia ta polega na dostarczaniu urządzeniu zwiększonego napięcia prądu, dzięki czemu znacznie szybciej otrzymuje ono niezbędną do naładowania dawkę energii. Do prawidłowego działania system Quick Charge wykorzystuje dwa elementy – procesor oraz kabel do szybkiego ładowania. Procesory mobilne firmy Qualcomm są bardzo popularne i stosowane w wielu smartfonach. Jedną z ich zalet jest możliwość korzystania z technologii szybkiego ładowania Quick Charge.

Najnowsze wersje Quick Charge 4.0 i 4.0+ mogą dostarczyć 60, a nawet 100 W (20 V x 5 A, w praktyce około 4,6 A). Są też kompatybilne z USB Power Delivery - maksymalnie 27 W (9 V x 3 A). Stosowana jest tutaj funkcja Dual Charge, efektywnie obniżająca temperaturę ogniwa i pośrednio telefonu, w czasie ładowania.

Quick Charge 4.0+ jest dostępny w telefonach z procesorami: Snapdragon 670, 675, 712, 730, 730G, 845,855, 865. Innymi słowy, w tym przypadku nie zwracaj uwagi na producenta telefonu, lecz na procesor w nim użyty.

Warto podkreślić, że obecność procesora Qualcomm nie przekreśla możliwości stosowania innej technologii. Na przykład Xiaomi Mi 10 Pro ma procesor Snapdragon 865 i wspiera standard Power Delivery 3.0.


I trochę się cykam, bo redmi ma inny, ale ma #quickcharge
#telefony #pytaniedoeksperta #elektronika
butterfly - Czy ktoś się orientuje czy ładowarką 120W od #xiaomi mogę naładować #redm...

źródło: comment_1654673362haWUbxnZxfjlbM71qyx8Ti.jpg

Pobierz
  • 3