Wpis z mikrobloga

@thevion: wiem. Niestety w oledach ten problem też jest. Dziwi mnie, że nikt nie gada o tym problemie w tvkach.
Miałem philipsa na ipsie i była tragedia. Banding to nic, jak masz te pieprzone plamy i szary zamiast czarnego.
  • Odpowiedz
@KierownikW10: No wiem, dlatego wziąłem tego. Zależy też w sumie od odbiorcy, bo na ipsie paski w postaci BANDIngu będą prawie niewidoczne, ale za to przebarwienia dse i ten straszny czarny kolor nie do zniesienia.
Dzisiaj ledowe telewizory to czysta loteria. Oled, QLed czy zwykły LED.....czy to VA, czy Ips jeden pies. LED to stara technologia. Im większa matryca tym większy problem.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yorimo: czekaj czekaj. Ale wiesz że OLED nie ma nic wspólnego z innymi telewizorami z podświetleniem LED a QLED to tak naprawdę zwykły LED z technologią kropek kwantowych?

Plamy w Oledach i różnice w jasności poszczególnych stref jeśli już występują to są niezauważalne dla użytkownika.
  • Odpowiedz
OLED65C7V


@yorimo: przecież to kilkuletni model. Chyba nawet widziałem temat na avforums jego właściciela, ponoć po odświeżeniu matrycy dużo lepiej to wyglądało, ale gość po prostu miał jakąś walniętą sztukę. Mam OLEDa i czegoś takiego nie widzę nawet na planszach testowych, a co dopiero przy normalnym użytkowaniu.
A to co wkleiłeś w pierwszym poście to nie jest banding, tylko DSE.
  • Odpowiedz
@Drmscape2: W LGc1 również to zjawisko występuje. Może nie tak widoczne, ale jest. Częściej color banding. Przerabiałem to.
To co jest na zdjęciu to vertical banding. Są pionowe pasy, DSE nie przeszkadza.
Masz oleda, a powiedz z jaką wielkością matrycy, bo to jest zasadnicza różnica.
Im większa matryca, tym zjawisko będzie większe.
Testowałem LGC1 w wersji 77 calowej, na YT jest nawet specjalny test dla oledow na vb.
Powiem tak, jak
  • Odpowiedz