Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy można mieć zawał w wieku 28 lat? Dzisiaj w robocie strzeliłem se drzemkę. Jak się obudziłem to poczułem spięcie w plecach, gdy chciałem je rozciągnąć to mi tak mega strzeliło gdzieś między plecami, a klatą, od tego czasu mam mega ból w klatce piersiowej jak się ruszam używając właśnie górnych części ciała. Ból jest w mostku i jak szedłem do sklepu to kilka razy jak źle postawiłem krok to mnie aż paraliżował. Przy próbie kichania to z bólu o mało się nie zesrałem. #pytanie #medycyna
  • 23
  • Odpowiedz
@Ramboski: mi kiedyś tak strzeliło w kręgosłupie, że właśnie podobnie - ból w mostku, ale oprócz tego coś na wzór tachykardii - tętno spoczynkowe ponad 100. Byłem z tym u kardiologa i się okazało że z sercem wszystko ok, ale coś mi przeskoczyło w 5 kręgu który odpowiada właśnie za te sercowe tematy. Dostałem nimesil żeby ogarnąć stan zapalny i przeszło. Ale nie lekceważ, lepiej zbadać i wykluczyć niż olać i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AlezWieje: ty no, to brzmi jak cos w tym stylu, jakby mi coś w kręgosłupie przeszkadzało. Tętno mam w porządku. Jak rano nie przejdzie to mówię Januszowi, że zdrowie najważniejsze i lecę do lekarza
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramboski: 34 lata, zakrzep w naczyniu wieńcowym, kardiolog mówi że pokowidowe.
Wstawili mi 2 stenty i nic mi niby nie jest.
Tak się składa że dzisiaj byłem na kontroli kardiologicznej i na ekg nie widadać żadnej poprawy i jest wyraźnie widoczny ten zawał. Kardiolog mówił że blizna na lewej komorze dopiero zacznie się dobrze wygajać za jakieś 2-3 miesiące.
Jeszcze jakieś pytania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SHOGOKI: o kurka. Wiele pytań w zasadzie. Co to są senty? Kiedy się to wydarzyło? Miałeś ból w mostku? Czułeś jakby coś ci może strzeliło przed tym?
  • Odpowiedz
@Ramboski: Ogólnie to mostkiem da sie ,,strzelić” tak jak niektórzy karkiem czy palcami rąk robią.Myśle że kojarzysz o co chodzi.No i po takim strzeleniu to cały mostek kuje przez jakiś czas.Wiem bo pare razy tak zrobilem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ramboski: stenty to takie rozpórki rozciągające światło tętnic lub żył.
Jak ja miałem zawał to wyczaiłem co się dzieje i z stanem przed zawałowym zabrała mnie karetka na sor. Tam po godzinie dostałem ostrego pełnościennego zawału, na minutę umarłem ale mnie odratowali i obudziłem się chwilę przed zbiegiem koronocośtam (to jest to wstawienie stentów)
Z stanem przed zawałowym można chodzić i tydzień podobno więc nie wstydź się i idź na pogotowie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ramboski: mówię ci idź na pogotowie opisz co i jak a tam zrobią ci ratownicy ekg przenośnym aparatem, nie wstydź się, wstyd to umrzeć w wieku 28 lat bo bałeś się iść na pogotowie.
  • Odpowiedz