Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy przy zakupie TV. Jest tyle tego ze nie ogarniam, być może ktoś mi może coś doradzić?
- Budżet 3,5k
- 55-65 cali
- TV do platform streamingowych, czasem jakiś film w lepszej jakości z lapka wleci. Póki co żadnych gier.
Zastanawiam się czy warto skłonić się ku 120hz (szczerze mówiąc nigdy nie widziałem jak to wygląda na TV - za to mam na telefonie 120 Hz i aż miło się korzysta).

#tv #telewizory #zakupy
  • 12
@chiltepin
W telefonie widać różnicę w 60, a 120Hz, bo tyle telefon jest w stanie wygenerować klatek animacji, a w telewizorze to będzie odczucie marginalne, ponieważ większość kanałów nie przebija 30kl/s., z filmami też średnio, bo ciężko znaleźć filmy powyżej 60FPS, także nie bierz tego jako bardzo wyznaczające kierunek wyboru, bo ja osobiście nie widzę różnicy między 120 na nowszym Samsungu, a 60 w starszym, jeśli nie grasz, to ciężko wykorzystać.
Szukaj
@chiltepin: Jeśli nie planujesz grać to 120Hz całkowicie Tobie nie jest potrzebne. Aby wykorzystać szybsze odświeżanie trzeba mieć coś, co generuje te klatki. Filmy nagrane w 24fps mogą mieć mniejszy judder (skakanie obrazu poprzez klatki, które pokazują się dłużej i krócej) i będą "płynniej" wyglądać na ekranie 120Hz, gdyż nie trzeba dublować klatek (120 dzieli się przez 24), kiedy na telewizorze 60Hz dochodzi do 3:2 pulldown, gdzie każda parzysta klatka kopiowana
@Tomaszwro: @xBARTEXx:
Dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Chciałem szarpnąć się na OLED, ale jednak aż tak dużo z TV nie zamierzam korzystać, więc wolę tu przycebulić.
Właśnie zastanawiałem się nad tymi mniejszymi markami jak TCL albo Hisense (mieliście styczność z tą drugą?), ale z pewnym sceptycyzmem podchodzę do czegoś mi nie znanego. No ale skoro większe marki używają paneli TCL ¯\_(ツ)_/¯
Tymczasowo mieszkam w Niemczech, toteż tutaj szukam jakiś ofert, i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chiltepin: TCL ogólnie nie do końca ogarnia soft, aktualizacje do telewizora pojawiają się na grupie na telegramie. Problemy z działaniem Dolby Atmos, Vision - raz działa a raz nie. Problemy z współpracą z urządzeniami zewnętrznymi - kina domowe i soundbary. Tańsze modele mają małą ilość pamięci ram, co powoduje wolne działanie Androida cz GoogleTV.
@chiltepin: Zapomnij o Nanocellu od LG, nie ma nic gorszego, czerń nie istnieje, jakby za darmo Tobie chcieli dawać to nie bierz chyba, że nigdy nie korzystasz z TV wieczorem lub w nocy, a tylko w jasny dzień. Nie ma nic gorszego niż panel IPS w telewizorach, bierz OLEDa lub w ostatecznośc TCL / Hisense (Hisense jest mało dostępny w Polsce, ale w US to topowa marka jeśli chodzi o stosunek
@Tomaszwro jeśli Hisense robi dobre TV, to chyba wezmę pod uwagę TV z ich oferty. Na niemieckim Amazonie całkiem sporo tego jest. Na ten moment wybrałbym taki:


Ale w czerwcu Amazon robi taki swój black Friday, i przez 2 dni jest sporo obniżek. Pamiętam że w zeszłym roku TV z tej firmy były mocno przecenione. Jeśli w tym roku będzie podobnie, może kupię jakiś zeszłoroczny model Hisense z OLED
@chiltepin: Tylko nie bierz modelu A6G, jest tragiczny, tak samo jak nanocell na tragicznym IPSie https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/a6g Nie patrz na ultra atrakcyjne ceny i "promocję", bo 65 cali w takim budżecie to zawsze będzie kupa chyba, że modele, które podaliśmy wyżej, bierz coś na panelu VA lub OLED, chyba, że musisz mieć te 65" by się chwalić "znajomkom", a jakość obrazu wyrzucisz przez okno. Jak znajdziesz jakiegoś Hisense na promocji to wpisz
@Tomaszwro nie muszę mieć 65 żeby chwalić się znajomkom, tylko z początkiem przyszłego roku się przeprowadzam, i na TV będę patrzył z dużego dystansu.
Okej będę się trzymał twoich tipow. Dzięki jeszcze raz za info
Nie ma nic gorszego niż panel IPS w telewizorach


@Tomaszwro: IPS to najlepsza możliwa opcja w podświetleniu MiniLED. Kilkaset stref praktycznie rozwiązuje problem bloomingu, a kolory i kąty widzenia to petarda. Idealnym przykładem jest seria QNED od LG czy Neo QLED od Samsunga. Niby IPS, a robotę robi jak cholera.

Przy podświetleniu krawędziowym oczywiście się zgadzam.
@piker: Może w jasny dzień, w ciemnym pomieszczeniu lub w nocy wygląda to tragicznie i mówię to jako osoba, która miała QN90A. Blooming jest absurdalny, czerń jest nieistniejące, odwzorowanie ciemnych barw jest tragiczna. Nie ma nic gorszego na świecie niż miniLED na IPSach w nocy. Ze względu na specyfikację matrycy IPS nie są one w stanie blokować światła pod kątem (Wprost też nie są, stąd kontrast na moim QN90A miał zatrważające