Wpis z mikrobloga

Hej!
Mam szafę z płyty wiórowej laminowanej w jakimś ciemnym odcieniu. Powierzchnia lekko strukturalna - mniej więcej jak na zdjęciu. Chcę ją przemalować na jasny kolor, mam kupiony odpowiedni podkład i farbę. Teraz rodzi się moje pytanie, czy tą powierzchnię muszę matowić papierem? Czy też może wystarczy porządne umycie i odtłuszczenie i można kłaść podkład? Kawałek matowiłem ale nie robi to dużo poza lekkim zdarciem płyty. Wydaję mi się, że umycie i odtłusczenie powinno wystarczyć.
Z góry dziękuję za pomoc :)
#majsterkowanie
Pobierz szymek627 - Hej!
Mam szafę z płyty wiórowej laminowanej w jakimś ciemnym odcieniu. P...
źródło: comment_1654512959JQgl0RH7rUPdPV5xNnGxj3.jpg
  • 38
@Sl_w_k_1: to są dwie szafy w zabudowie wysokie po sam sufit i szerokie w sumie na jakieś 5 metrów, do tego multum półeczek, szuflad, drzwi przesuwne... Niezbyt to widzę ale obiecałem różowej... Także będę działać :)
@szymek627: myślę że coś koło 300 będzie ok, jak ma strukturę słojów to robisz wzdłuż, wtedy słoje kryją błędy. Chociaż jakiegoś szczególnego doświadczenia z malowaniem laminatu to nie mam, tak trochę tu pisze jakbym ja improwizował jakbym miał to robić.

Jeśli to nie jest dla Ciebie problem to zawołaj do efektu końcowego, jak to malowanie wyszło.
@szymek627: co do tego co piszą wyżej, że zejdzie z laminatem to wątpię, ten laminat jest przyklejony tak że nie ma szans tego rozwarstwic jeśli jest to fabryczna płyta.
Co innego jakieś fronty w polyskach na MDF, ale jak to płyta taka jak na zdjęciu to na pewno się nie odwarstwi.

No i dobra radę ktoś tam dał wyżej, wyciągnij jedną półkę i zrób na gotowo, na tej podstawie zdecyduj czy
@szymek627: to podwies pod sufit karnisz.i zakryj zaslonkami( ͡° ͜ʖ ͡°)

koszt znacznie mniejszy niż wymiana a efekt nada przestrzeni przytulności, do tego to kilka dziurek i kołków, roboty na 2-3 godziny maks a nie będziesz się musiał pieprzyć z malowaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szymek627: różowej powiedz że takie zasłonki to sobie może co miesiąc zmieniać a przy takiej powierzchni to będzie jak mały remont, może mieć zestaw wiosenny, zimowy, letni i jesienny, czy jakis inny system, co jej się zamarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)