Wpis z mikrobloga

Mijają lata, a mit ciągle żywy. Nikt sobie nie zadał trudu by obejrzeć mecze Koreańczyków. Kiedyś były na koreańskim YT w najwyższej jakości. Obejrzałem chcąc zobaczyć te oczywiste przekręty - byłem przekonany, że zaraz zobaczę bezczelne sędziowskie ustawki i mocno się tym jarałem, i byłem zaskoczony, że żadnych kontrowersji nie było, a jeśli były np. w meczu z Włochami, to na korzyść dumnej Italii, która przecież nie mogła przegrać z jakąś Koreą - to musieli być sędziowie.
#pilkanozna #mecz
IdillaMZ - Mijają lata, a mit ciągle żywy. Nikt sobie nie zadał trudu by obejrzeć mec...

źródło: comment_1654512335gNBae5SJd5NGSYx5hRHgSm.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@utede: Każdy z tych meczów obejrzałem z bardzo dużą dokładnością. Przypatrywałem się każdej decyzji sędziego i nic. Totalne nic. Nie było żadnych ustawek. Obejrzyj sobie te spotkania i wskaż rzekome kontrowersje. W meczu z Włochami, to Italia była bardziej faworyzowana.
  • Odpowiedz
@utede: Kiedyś wpadłem na pomysł aby zobaczyć sobie te klasyki ustawek. Będąc w taki sposób uprzedzonym analizowałem każdą decyzję sędziego po kilka razy. I ku mojemu zdumieniu niczego skandalicznego nie zobaczyłem. W meczu z Włochami było dobre sędziowanie. Życze takiego Polsce na mundialu.
  • Odpowiedz
@utede: @promateosz A te przebitki z dramatyzującymi Włochami, niemal rwącymi sobie włosy z głowy z powodu decyzji sędziego to klasyka propagandy. Żadnych specjalnych scen oburzenia w tym meczu nie było, bo nie było krzywdzących decyzji dla Włoch, były pomniejsze dla Korei.
  • Odpowiedz
@sadge: Obejrzyj te spotkanie - masz na tacy, za darmo w internecie i wskaż kontrowersje. Oczywiście ludzie, którzy powielają mity na temat tego meczu nawet tego spotkania nie widzieli, a już na pewno nie porządnie. Nie został zawieszony za tamto spotkanie i nie interesuje mnie historia samego sędziego, ale tylko ten mecz.
  • Odpowiedz
@utede już nie mówiąc o tym, że mecz z Hiszpanią sędzia skończył w 119.minucie, gdy Hiszpanie mieli rzut rożny. Nie można gwizdać końca przed upływem regulaminowego czasu gry. To plus te dwa gole, w tym drugi gol Morientesa bezdyskusyjny. A w meczu z Włochami nawet sędzia Byron Moreno po meczu przyznał, że jednemu z Koreańczyków powinien dać czerwoną zamiast żółtej. To jest rażące wypaczenie. Wyrzucenie Tottiego również, Koreańczyk trafił w piłkę, ale
  • Odpowiedz
: Każdy z tych meczów obejrzałem z bardzo dużą dokładnością. Przypatrywałem się każdej decyzji sędziego i nic. Totalne nic. Nie było żadnych ustawek.


@IdillaMZ: Przecież drugi nieuznany gol dla Hiszpanii jest 100% prawidłowy, piłka nawet nie dotknęła linii, a sędzia liniowy już podniósł chorągiewkę.
  • Odpowiedz
@rooger: Zgoda co do tej bramki, ale ile miałeś takich sytuacji w tamtych czasach? Zwróć uwagę na to, że wszystkie kontrowersje i nieprawidłowe decyzje są podczepiane pod tezę "ustawiony turniej". Jest ona tym silniej formułowana, że wyniki Koreańczyków były niesamowite jak na oczekiwania w starciu z poważnymi rywalami, ale oni naprawdę dobrze przygotowali się do tego turnieju. To nie była Panama z mundialu w Rosji czy Honduras z 2014, gdzie różnica
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: A tu masz wybrane sytuacje z meczu Korea - Włochy: https://www.youtube.com/watch?v=VxHFxUjqZSo

Ten spalony w dogrywce i czerwona kartka dla Tottiego (czy faul był - to kwestia interpretacji, natomiast jeśli przeciwnik trafia w nogi przy interwencji, nawet prawidłowej, to nie ma mowy o symulacji) to są jednak grube pomyłki.

Na przestrzeni dwóch meczy jest naprawdę kilka kontrowersyjnych decyzji i wszystkie są na korzyść Koreańczyków.

Nic dziwnego, że tak to zostało zapamiętane.
  • Odpowiedz
@rooger: Oglądałem te mecze dawno - nie wypunktuje ci teraz wszystkiego, bo nie po prostu nie pamiętam. Sam fakt, że nie widziałeś błędów na niekorzyść Koreańczyków pokazuje, że nie oglądałeś tych spotkań w całości. Wtedy masz zupełnie inną perspektywę niż manipulacje wycinkami.
  • Odpowiedz