Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem!
Posiadam w firmie rejestrator HIKVISION ds-7332hqhi-k4. Mam do niego podpięte kamery przez TVI. Chciał bym dodać teraz około 6-8 kamer poprzez IP, najlepiej Wi-Fi. Czy ktoś się może bawił w coś podobnego? Czy musze kupować kamery HIK czy firma nie gra roli? Jak najlepiej powielić sygnał WiFi na całe podwórko (jakieś antena wzmacniająca na dachu ? :))
#monitoring #kameryip #siecikomputerowe #hikvision #wifi
  • 4
@korni007: W specyfikacji ma możliwość dodania 16 kamer IP. Nie mam za bardzo możliwości ciągnięcia kabla do nich. Wiec albo ich brak albo po Wi-Fi nawet większym kosztem. Odległość od budynku max 50-60m w linii prostej bez przeszkód pod drodze .
@Ultima to robisz tak : w budynku gdzie rejestrator zakładasz ubiquiti nanostation 5ac loco (tzw mydelniczki) a drugi taki zakładasz w drugim budynku, za nim dajesz switcha poe i przewodowo rozprowadzasz kamery po budynku. To ma szansę działać dobrze i bezawaryjnie a nie kamerki z wbudowanym wifi #!$%@? warte zresztą.
@Ultima: Testowałem ostatnio wifi przy kolejnej, nowej kamerze. Przy różnicy wysokości położenia anten około 2,5 m i odległości w poziomie nie więcej niż 10m oraz NIE żelbetowych ścianach - problemy z komunikacją na tyle duże, że nie daje się konfigurować zdalnie parametrów kamery. Tą, oraz inną, parę lat wcześniej - testowałem na otwartym terenie - z jakieś 20m od anteny, ale "przechodziła" prostopadle tylko przez jedną murowaną ścianę. Obie na granicy