Wpis z mikrobloga

Mircy, potrzebuję pomocy. Na wynajmowanym mieszkaniu mam wannę. Jest ona wmurowana (omurowana cegłami, na tym płytki przyklejone).
Problem jest taki - odpływ od pralki jest skierowany do wanny. Więc wygląda ona tak (pić rel.). Nie da się tego doszorować, wyczyścić.

Czy da się coś z tym zrobić? Poza wymianą wanny? Wydaje mi się, że jest żeliwna, ale nie mam jak tego sprawdzić. Czy wystarczy specjalistyczna emalia i jakiś podkład? Proszę o rady.

#budownictwo #kiciochpyta
s__n - Mircy, potrzebuję pomocy. Na wynajmowanym mieszkaniu mam wannę. Jest ona wmuro...

źródło: comment_1654450470HRJKuegjCvPGAaUWMpZicp.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@s__n: nie znam się, ale ostatecznie (jak nie pomoże chemia) to powinno dać się ją pomalować, chyba są do tego specjalne farby. To czarne w środku to już wypłukana emalia od uderzeń kropli i prześwitująca następna warstwa? Jeżeli tak, to zostaje tylko malowanie.
  • Odpowiedz
@s__n: ten brud na około jest pewnie zasadowy, więc musisz spróbować kwasem. Nasącz coś (szmatke?) octem, połóż ją na zabrudzeniu na kilka godzin, potem przetrzyj wilgotną gąbka i zobacz czy coś to dało
  • Odpowiedz
@eiaculatiopraecox: @Ardeo: Tu jest wgłębienie, takie warstwowe (jak skały wydrążone przez kapiącą wodę). Próbowałem pasty, próbowałem cifu, wybielacza, sody z octem... Chciałbym to jakoś wyrównać, pozbyć się tego.

Wiec chyba zostaje tylko papier ścierny, podkład i emalia do malowania?
  • Odpowiedz
@s__n: to też może być nalot z żelaza/manganu/rdza więc można jeszcze spróbować ze środkami celowanymi pod to, poszukać czegoś w Rossmanie co ma w opisie "usuwa rdze". Jak nie, to chyba nic innego niż mechaniczne usunięcie, się nie sprawdzi.
  • Odpowiedz