Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę kupić drona na hiszpańskim #amazon na fakturę VAT. Nie mam nigdzie opcji dodania numeru nip, ani w ogóle wybrania opcji faktury. To jest jakoś mega ukryte czy o co chodzi?

1) Klikam "kup teraz",
2) przenosi mnie do formularza danych do wysyłki,
3) potem mam wybór płatności i to tyle.

Tak jakby rachunek był wystawiany na dane wysyłki.
#rachunkowosc #ksiegowosc #jdg #firma
  • 7
  • Odpowiedz
@Zoltafik: tak, jest to ukryte, musisz mieć konto biznes (weryfikują VAT EU i potem będziesz miał 0%). Jak nie gadasz po hiszpańsku to na niemieckim amazonie możesz założyć łatwo i będzie działało w ES.
  • Odpowiedz
weryfikują VAT EU i potem będziesz miał 0%


@ujdzie: Okej, sprawdziłem ten VAT UE i musiałbym się do tego zgłosić. Ale skoro VAT jest 0% to nie mogę sobie z niego nic odliczyć, tak?
  • Odpowiedz
@Zoltafik: VAT 0% to nie jest VAT UE. Księgowo wpisujesz pełną kwotę VAT zakupu (jak byś liczył 23%) i od razu odliczasz pełną kwotę VAT. Taka transakcja pod względem finansowym jest dla Ciebie neutralna, więc kupujesz produkt realnie w cenie netto. Zgłoszenie do VAT EU musisz wysłać VAT-Rką, zgłoszenie z reguły trwa 2-3 dni. Czy jesteś już aktywny sprawdzisz na stronie VIESu (https://vies.pl/).

nie mogę sobie z niego nic odliczyć,
  • Odpowiedz
@Zoltafik: Za drona dostaniesz fakturę netto bez naliczonego vat i amazonowi też płacisz netto. Dopiero księgując to w Polsce rozliczasz VAT i odprowadzasz 23%. Oczywiście jeśli sam wystawiasz faktury vat to, tak jak pisał poprzednik, od razu odliczasz, więc transakcja jest pod względem vat neutralna.
  • Odpowiedz