Wpis z mikrobloga

Bierze ktoś stale Narivent? Z czym jesteście zdiagnozowani?

Ja kiedyś brałem nawet Astomodil na astme i jakoś to pomagało ale jak chodze do lekarzy to zawsze mogą powiedzieć tylko, że widać obrzęk w nosie. Ale nigdy nic więcej, kilka razy miałem (podstawowe) badania na alergie i nic nie wyszło, ostatnio miałem TK zatok i wyszło tylko, że mam przerośnięte zatoki czołowe, coś tam przerośnięte w nosie (na m) i lekko krzywą przegrodę.

I z wszystkich prób leczenia to ten Narivent wydaje się najlepszy. Ale oficjalnie to zawsze były przypuszczenia i jedyne co się zgadza to, że jest obrzęk w nosie (pomiedzy wizytami u kilku laryngologów przez 8-10 ostatnich lat).

#zdrowie #medycyna
NewBlueSky - Bierze ktoś stale Narivent? Z czym jesteście zdiagnozowani?

Ja kiedyś...

źródło: comment_1654358188U1Kzf2wBCrxHPgMEdRZaKa.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Na przerost śluzówki konhoplastyka. Na przegrodę septoplatyka. 9 lat laryngolodzy leczyli mnie kroplami sterydowymi, nariventem, wodą morską, pseudoefedryną, lekami na alergię wspominając tylko że może kiedyś przydałoby się przegrodę zrobić. Aż trafiłem na taką lekarkę co brutalnie powiedziała że trzeba usunąć przyczynę i dała skierowanie na zabieg do szpitala. Poprawa jest olbrzymia. Polecam nie czekać jeśli leki nie pomagają.
  • Odpowiedz
@xtro3: o ktoś tu napisał tylko bez oznaczenia xD

tzn ja mam z tym taki problem, że nikt nigdy mi nie powiedział co jest przyczyną. Miałem stwierdzone kilka faktów: mam przerośnięte coś na m [chrirug szczękowo twarzowy, któremu pokazałem TK zatok powiedział, że jak jest ciepło to może mi się wysuszać nos czy coś i żebym nawilżał czy coś takiego], ten najnowszy laryngolog mi powiedział, że mam lekko skrzywioną przegrodę.
  • Odpowiedz
  • 0
@NewBlueSky sorry, że wcześniej nie oznaczyłem. Mi ten laryngolog, której ufam najbardziej powiedziała, że przyczyną przerostu małżowiny jest krzywa przegroda. Można próbować leczyć lekami prziwobrzekowymi czy sterydami (btw próbowałeś kropli z mometazonem typu nasonex czy pronasal?). U niektórych to działa, a u niektórych nie. U mnie nie zadziałało. I wtedy trzeba zająć się przyczyną, czyli krzywą przegrodą.

A i polecam nie używać nic z xylometazolinen. Poza tym że to potrafi uzależnić
  • Odpowiedz