Wpis z mikrobloga

Mirasy, dostałem dzbanek filtrujący używany. Muszę kupić filtry. Na wieczku ma taki dziwny "ekranik" o co w nim chodzi(foto)? jak klikne to pokazuje tylko strzalke w dol(ponizej 0%). Jak tego uzywac ogolnie? Daje to cos? Da się pić wodę z kranu przelaną przez to cudo?

Firma: Laica

model JA06H

http://www.ceneo.pl/2211372

#kiciochpyta

Pobierz
źródło: comment_v7qs8TST9n0ZHORntU0YBihBa6aTU8Cr.jpg
  • 19
@Psychopatologia_stosowana:

k klikne to pokazuje tylko strzalke w dol(ponizej 0%)


Czyli filtr do wymiany.

Jak tego uzywac ogolnie?


Wlewasz brudną wodę i wylewasz przefiltrowaną.

Daje to cos? Da się pić wodę z kranu przelaną przez to cudo?


To zależy co konkretnie masz w wodzie i co będziesz chciał odfiltrować.
@Psychopatologia_stosowana: nie spodziewaj się, że woda zacznie zaraz smakować jak mineralna, ale IMO jest smaczniejsza.

Jak używać. Jak jest 100% to trzeba wymienić, ale generalnie zależy to od dwóch rzeczy: czasu użytkowania, co pewnie mierzy ten elektroniczny bajer na pokrywce i ilości przefiltrowanej wody, ale ciężko jest przefiltrować w miesiącu więcej niż zalecają producenci filtrów, ja wymieniam co miesiąc.
@Psychopatologia_stosowana: Równie dobrze, losowa osoba mogła by powiedzieć, że KitCaty nie są zdatne do spożycia bo nie są posypane makiem.

Woda kranowa JEST zdatna do picia, ponieważ nie szkodzi zdrowiu i zapewnia dostarczanie niezbędnych minerałów.

A kwestie gustu to już osobny temat, przecież nikt Ci nie broni używania filtrów, odwróconej osmozy itp :)
@88mph: zapewniam Cię, że statystycznie można stwierdzić czy ta woda smakowo odpowiadałaby większości ludzi czy nie. Nie ma problemu z tym, żeby stwierdzić, że gówno jest niesmaczne, nawet jeśli znajdzie się ktoś komu ten smak odpowiada. Woda prosto z mojego kranu ma nieprzyjemny mocno wyczuwalny smak, który nie występuje po przegotowaniu. Idąc dalej moim zdaniem kwestie zdatności nie zdatności powinno się oceniać indywidualnie. Kwestie smakowo/zapachowe są prawdopodobnie trudniejsze do oceny/ujęcia w