Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 68
349 939 + 11 + 14 + 18 + 17 + 17 + 17 + 22 + 30 = 350 085

Dwa tygodnie temu stwierdziłem, że czas przestać być ulaną #!$%@?ą i zrobić coś w tym kierunku. Od dawna wiedziałem, że jest źle - praca przed kompem i brak aktywności fizycznej przez ostatnie kilka lat pozostawił po sobie ślad, jednak czara goryczy przelała się dopiero gdy zdałem sobie sprawę, że założenie skarpet wymaga więcej wysiłku niż powinno. Tego samego dnia pojechałem do sklepu i kupiłem #rower

Czy to dobra metoda? nie wiem, na pewno lepsza niż żadna.

Pierwsze dystanse mimo że krótkie to bardzo męczące. W przedostatniej podróży postawiłem sobie poprzeczkę na min. 20 km, dzisiaj udało się przebić 30 km (co prawda średnia prędkość tylko 16 km/h).

Dodatkowym boosterem motywacyjnym okazały się #kwadraty
Max square: 6x6
Max cluster: 30
Total tiles: 58

#rowerowyrownik #chudnijzwykopem

Skrypt | Statystyki
Antidotum119 - 349 939 + 11 + 14 + 18 + 17 + 17 + 17 + 22 + 30 = 350 085

Dwa tygodni...

źródło: comment_1654287786O4x3G8ft5TwEAO2oQc3Rap.jpg

Pobierz
  • 16
@pawlos10rs Wydawało mi się, że im dłuższy czas aktywności (A co za tym idzie - dłuższy dystans, więcej wysiłku) tym lepiej. Te 30km to było bardziej takie sprawdzenie samego siebie i skorzystanie z okazji, że udało się wcześniej wyjść z pracy.

@guru8

I mniej żarcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To też. Praktycznie nieograniczony dostęp do słonych i słodkich przekąsek w pracy w połączeniu z jej charakterem był chyba
@krabozwierz:

Poczekaj aż trafisz na kwdraty na bagnach, albo innych #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w przedostatniej podróży już to przerabiałem - trasę sprawdziłem trasę na komoot, stravie i wizualnie na google - wyglądała przyzwoicie. Skończyło się na prowadzeniu roweru przez prawie 3 km ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Publius:

Mniej więcej będziesz wiedział ze jest ok jak podczas jazdy będziesz mogl swobodnie rozmawiac bez zadyszki

Mniej więcej tak obecnie dyktuję sobie tempo - by do tej zadyszki nie doprowadzić. Co masz na myśli mówiąc "jeździsz w tlenie"?
Czy to dobra metoda? nie wiem, na pewno lepsza niż żadna.


@Antidotum119: bardzo #!$%@? dobra, jesteś w tym miejscu, w którym ja byłem 2,5 roku temu. Rower i lekki deficyt kaloryczny to idealne połączenie. Wtedy na wadze miałem 105 kg przez pracę przy kompie, teraz też tak pracuję, a ważę 78 kg. Tak jak Ty teraz ledwo dawałem radę przejechać 20 km, ale to stare czasy ;)
Co masz na myśli mówiąc "jeździsz w tlenie"?


@Antidotum119: W skrócie wysiłek na tyle intensywny że Twój organizm zużywa tlen do generowania energii. Jak mocniej ciśniesz to wtedy energia generuje się beztlenowo, powstaje kwas mlekowy w mięśniach i spala się mniej tłuszczu. Może ktoś to lepiej wyjaśni bo żaden ze mnie fizjolog. Generalnie bardzo się tym nie przejmuj tylko jeździj i baw się. No i właśnie nie przejmuj się niską średnią,