Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #dom #prefabrykaty
Część z Was pewnie się zna a może kilka osób które się nie znają, dorzuca coś od siebie tak jak im się wydaje i super. W obecnej sytuacji związanej z cenami i terminami budowy domu zastanawiam się nad domem typu kanadyjka (tak się chyba nazywa) czyli z prefabrykaty, ale nie keramzyt tylko płyta. Ciekawi mnie czy ktoś z Was ma taki domek lub był w takim. Jak tam akustyka, ciepło i czy faktycznie jest taki problem z powieszeniem szafki. Wydaje nią się to fajnym rozwiązaniem bo jedna firma, mniej bałaganu, szybko postawione itp. I cena PODOBNO też nieco niższa niż zwykłego domu, bo myślę że 100m bym w 450 zamknął chyba i to też w sumie pytanie. Rzucam jako hasło i jak ktoś chce się W MIARE( ͡° ͜ʖ ͡°) kulturalnie wypowiedzieć to z góry dzięki.
  • 6
@batgelo: Akustyka - im cięższy materiał tym lepsze tłumienie dzwięków. Przy lekkich konstrukcjach polepszenie akustyki realizujesz dodatkowym materiałem (np. wełna, maty akustyczne, płyty K-G akustyczne itd itp.) Po przeliczeniu nie wyjdzie taniej jeśli chcesz osiągnąć podobne rezultaty co dla Silki czy Żelbetu.

Problemy z powieszeniem półki możesz odłożyć na bok .Do każdego materiału są odpowiednie mocowania. Zawiesisz i na zwykłej K-G czy mocowanie ogarniesz za pomocą kleju . To nie jest
@batgelo: Dom będzie drogi bez względu na technologie (gdzie wszystkie są podobne cenowo lub droższe od murowanej).
Wielkość domu i wykończeniówka stanowią część gdzie można oszczędzać.
@Skwarek85: kurde, dzięki za odp wszystkim. Ja sam jeszcze nie wiem jak i co, a że się na tym za bardzo nie znam to tak trochę czytam i podpytuje. Jeszcze wpadł mi do głowy taki szatański plan który pewnie mi zaraz życie zweryfikuje. Pomyślałem o budowie domu 70m2 z poddaszem "nieuzytkowym". Z założeniem że dach ocieplony a i dwa okna w nim ale nie wiem czy tak się robi i czy