Wpis z mikrobloga

Mam zamontowany taki o to klimatyzator:
https://hyundai-hvac.pl/produkt/klimatyzator-scienny-hyundai-elite-white/
Normalne to że klimatyzator w trakcie pracy sobie "strzela", a najgorzej jak schłodzi pomieszczenie i przejdzie w taki jak by tryb czuwania. Nawet po wyłączeniu ręcznym przez kilka minut coś tam strzela. Plastiki w sumie dosyć miękkie i naciskając palcami strzelają czy tam trzeszczą.
W trybie grzania również to słychać i mam wrażenie że częściej.
Ogólnie to jestem trochę w szoku bo co z tego że wentylator cichy? To już wole głośniejszy stały szum wentylatorów.
#klimatyzacja #chlodnictwo #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Issei:
Wszystkie strzelają. Przy grzaniu częściej bo jak się odmraża jednostka zewnętrzna to gorący wymiennik robi się zimny w ciągu kilku/kilkunastu sekund. Paradoksalnie na korzyść działa tu dłuższa instalacja chłodnicza (większa odległość jednostki wewnętrznej od zewnętrznej) i wtedy może mniej strzelać. Pykanie plastików to osobny temat. Najbardziej trzeszczą te błyszczące i chińskie ale też wynika to z rozszerzania/kurczenia się materiału pod wpływem zmian temperatury. Hyundai to chyba to samo co rotenso
@Endrius: Dzięki, pierwszy raz kontakt z ściennym także nie wiedziałem czy to normalne. Faktycznie klapa zalatuje taniością jeżeli chodzi o jakość bo jest miękka, giętka i już przy samym dotykaniu trzeszczy. Mam wrażenie że swoje by zrobiło gdyby była po prostu przykręcana a nie na plastikowe zatrzaski. Dodatkowo widzę że instalatora nawet szkoda się będzie o to pytać bo w instrukcji również jest napisane że to "normalne" xD. Może się te
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Issei:
Taki protip - można jak najwięcej popodklejać taśmę chłodniczą albo jakąś gąbkę na łączeniach i jest szansa na choć częściowe wyciszenie trzeszczenia plastików.
Co do jednostki zewnętrznej to przyjrzyj się śmigłu wentylatora (czy nie ma np. pęknięć) czy jest wszystko ładnie wypoziomowane i podokręcane i osłonie wentylatora.