Wpis z mikrobloga

komputer nie zawsze używany jest przez osobę ogarnietą w temacie


@tangerynke: osoba nieogarnięta w temacie tym bardziej sobie nie poradzi z zawirusowaniem kompa. XD Wiem, co mówię, bo kiedyś, przed formatem, postanowiłem spróbować. Zajęło mi to ponad godzinę, i to tylko dlatego, że wiedziałem, gdzie szukać kolejnych zabezpieczeń. I system, i przeglądarki mają wbudowane tego tyle, że Kowalski czy Nowak po prostu tego nie obejdą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fenrirr: byłam malware analyst i widziałam chyba wszystko
informatycy z serwisów komputerowych też mogą ci opowiedzieć kilka historii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogólnie sytuacja mocno się poprawiła od kiedy Microsoft zaczął traktować Defendera poważnie, ale Defender to nadal bardzo zasobożerny pakiet (no, powiedzmy że pakiet, Defender + Windows Firewall), z powycinanymi funkcjami w wersjach Home i dalej nie zapewniający tak dobrej ochrony jak (nawet darmowe) antywirusy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gwendeith: używaj Linuxa - problem rozwiąże się sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
serio, jeśli mam do czynienia z osobami starszymi które tylko przeglądarka internetowa i praca biurowa, to instaluję im Linuxa albo Chrome OS Flex - wszystko działa i nie mają jak czegoś zepsuć albo zainfekować

ogólnie antywirusy firm trzecich są lżejsze dla systemu (Norton, Kaspersky, Avast/AVG, ESET), nawet za darmo mają więcej funkcji (Avast One, Bitdefender,