Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Mam nietypowy problem. Posiadam słuchawki bluetooth SONY NW-WS623. Wszystko działa jak powinno jeśli chodzi o łączność bezprzewodową.
Do ładowania używa się specjalnej stacji dokującej, podłączanej poprzez kabel USB np. do komputera. Z samym ładowaniem również nie ma problemu. Kłopoty się pojawiają gdy chciałbym skopiować jakieś pliki mp3 na urządzenie. W oknie "Ten komputer" nie pojawia się żaden dodatkowy napęd. Czym może to być spowodowane? Ten sam problem występuje na różnych komputerach z różnymi wersjami Windows (sprawdzałem także na Windows 11). Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki.
P.S. Niestety poprzez bluetooth nie mogę przesyłać plików na urządzenie.
#muzyka #sony #elektronika #windows
  • 7
@TakiTaki: a innym kablem próbował? soft ma odpowiedni?

How do I transfer music to my Sony NW WS623?
Digital Music PlayerNW-WS623/WS625
Use a computer on which Content Transfer has been installed.
Launch Content Transfer.
Connect the Walkman to the computer via USB.
Open Finder or iTunes. Then, select the content.
Drag-and-drop the content into Content Transfer. Confirm that the transfer is complete.
How do I transfer music to my Sony NW WS623?

Digital Music PlayerNW-WS623/WS625

Use a computer on which Content Transfer has been installed.

Launch Content Transfer.

Connect the Walkman to the computer via USB.

Open Finder or iTunes. Then, select the content.

Drag-and-drop the content into Content Transfer. Confirm that the transfer is complete.


@bbr555: Dziękuję... ściągnąłem, zainstalowałem i w apce wyskakuje komunikat "Connect Device". Czyli w dalszym ciągu to samo.
@TakiTaki: są kable tylko do ładowania, bez żył sygnałowych RX i TX, także poprawne ładowanie nie oznacza że z przewodem jest wszystko OK.
Zrobiłeś wszystko w kolejności takiej, jak jest opisana w instrukcji? To, że najpierw trzeba uruchomić program, a potem podłączyć urządzenie może być istotne.
Nie jest to chiński no name, ale i tak spróbowałbym odinstalować cały soft, uruchomić system bez wymuszania podpisu sterowników. Dopiero zainstalować ponownie i próbować się
@bbr555: Jesteś najlepszy. Bardzo dziękuję za pomoc.
Wziąłem kabel, który na pewno służy także do kopiowania danych i wszystko działa. Tylko dlaczego kabel dołączony do słuchawek nie jest tym, który to robi? To już jednak najmniej istotne. Raz jeszcze dziękuję.