Wpis z mikrobloga

Z okazji tego, że wczoraj rozpoczął się #pridemonth zrobiłem mały przegląd wpisów na Mirko. Łącznie dnia 1/6/2022 pojawiło się 29 wpisów z tym tagiem (lista w komentarzu). Chcecie wiedzieć ile z nich było albo narzekaniem na sam "miesiąc dumy", albo próbą kręcenia z niego homofobicznej beki, albo contentem tworzonym przez/pod konserwy (zazwyczaj miksem wszystkich wymienionych)?

17 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°). Słownie - siedemnaście. Do wartości tej nie wliczam wpisów takich jak ten czy ten - tylko 100% kręcenie "beki z LGBTQWERTYAGDRTV"

Wpisów piszących o pride month pozytywnie, z życzeniami, pozdrowieniami, opisujących co to jest i skąd to jest itp. jest całe 5. Na 29. 17% ¯\_(ツ)_/¯

Kolejny raz okazuje się, że prawicowe snowflake'i muszą dzielnie walczyć z prześladującym je i przez nie same postawionym chochołem (pic. related)..

Chcesz być wołany do podobnych zestawień podsumowujących poczynania konserw? Zaplusuj ten komentarz!

Szczęśliwego pride month

#bekazprawakow #lgbt #urojeniaprawakoidalne #neuropa
M.....a - Z okazji tego, że wczoraj rozpoczął się #pridemonth zrobiłem mały przegląd ...

źródło: comment_1654156192DonadBowSWRJWu84DrKhcw.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
ale sprawdziłeś te linki, że tam w większości jest po 4-7 plusów i 0 komentarzy? OP się zesrał pod tezę a wy mu jeszcze przyklaskujecie.

@Nivele: teza jest taka: to konserwy najbardziej przeżywają #pridemonth i o nim piszą. Plusy nie maja tu żadnego znaczenia.

@Cukrzyk2000: znając twoje dokonania i potrzebę atencji pewnie sam te konta zakładałeś.

Ty za to pięknie się zesrałeś paranoicznie, czy konta te są teraz z Tobą w pokoju? (
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
bo w przeciwieństwie do ciebie nie przeglądam aktywności nieinteresujacych mnie użytkowników i nie robię zestawień tego co publikują( )

@Nivele: i właśnie dlatego kolekcjonujesz i przywołujesz jakieś screeny sprzed lat?

Czy Ci użytkownicy, którymi wcale a wcale się interesujesz są teraz z Tobą w pokoju? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Cc @Cukrzyk2000
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: wypominanie hipokryzji wszelkim korporacjom co wspiera prawa LGBTQ w krajach gdzie te prawa mają a w Afryce, Bliskim Wschodzie czy Rosji potulnie zamykają mordę w kubeł to prawicowa propaganda? Przecież to jest nawet bardziej upominanie się o prawa osób homo i trans w krajach gdzie mają naprawdę źle zamiast virtue signallingu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Nivele: fajna lekcja, ale czemu Ty miałbyś wpisywać i kojarzyć, skoro Ty się nim nawet nie interesujesz? Czy ten @Cukrzyk2000 jest teraz z Tobą w pokoju? ( ͡º ͜ʖ͡º)

, już pod wybory cie tu oddelegowali?
M.....a - @Nivele: fajna lekcja, ale czemu Ty miałbyś wpisywać i kojarzyć, skoro Ty s...
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: Czy zamierzasz aktualizować tę listę?
Bo w ciągu czerwca w wielu miastach odbywają się marsze równości (i jedna parada równości), i na pewno jeszcze do końca miesiąca pojawi się wiele wpisów, znalezisk i komentarzy o tym.
W sumie to dlaczego mają się liczyć tylko wpisy na mikroblogu, a znaleziska i komentarze już nie?
BTW: Skąd w oryginale pochodzi to zdjęcie z kobietą z tubą i tą drugą stojącą pod ścianą i "atakowaną" przez tę tubę? Czy ten mem ma jakąś mniej lub bardziej formalną nazwę?
Ciekawe, czy ta poza i samo zdjęcie zostały zrobione zupełnie "dla beki", jako żart sam w sobie, czy miało to jakiś inny wydźwięk.
I skąd w oryginale pochodzi ten mem z rowerzystą wkładającym pręt między szprychy, też bym
  • Odpowiedz
@Trojden: Nie masz żadnych danych tylko stwierdzasz, że tak jest. Nie mam pojęcia kim jest Pękala i niczyjej opinii nie powielam. Wyrażam jedynie swoją opinię, tak jak ty określasz zmianę nastawienia społeczeństwa (według argumentu "bo tak"). Tak ja wyrażam swoje opinie moje nastawienie zmieniło się z "Co mnie to obchodzi" na "Jesteśmy płatkami śniegu, musimy teraz mieć własny miesiąc. Nie zgadzasz się z tym? jesteś zbrodniarzem". To jest moja opinia
  • Odpowiedz
@Karashiv: Twoja opinia jest akurat niepoparta faktami.
Czerwiec stał się "miesiącem dumy" w latach 70., był to pomysł aktywistki Brendy Howard chcącej upamiętnić i docenić tych, dzięki którym powstał ruch na rzecz emancypacji mniejszości seksualnych, i dzięki którym homoseksualiści zaczęli być postrzegani jaka społeczna siła, z którą należy się liczyć. Zatwierdził to Bill Clinton w 1999. Czyli w czasie, zanim jeszcze w Polsce w ogóle była pierwsza parada równości i marsz równości. W czasie, w którym homoseksualiści byli niedostrzegalni i siedzieli w szafie.
Wybrano czerwiec dlatego, że 28 czerwca 1969 i przez następne dwa dni w Stonewall Inn i okolicach w Nowym Jorku miały miejsce zamieszki, które dały początek Gay Liberation Front.
Każda niezauważalna i dyskryminowana grupa musiała sobie swoje prawa wykrzyczeć. Również sufrażystki. Siedzenie pod kamieniem i czekanie, aż ktoś się nad nami zlituje, nie działa.

Może gdybyś spróbował postawić się na miejscu homoseksualistów w polskich warunkach, to nie miałbyś podejścia "co mnie to obchodzi". Oczywiście nie mówię tu o homoseksualnych księżach ani klerykach. :) Bo oni akurat stanowią bardzo specyficzną,
  • Odpowiedz