Wpis z mikrobloga

pytanie o kanalizację: pierwsza koncepcja (do pozwolenia trzeba było coś założyć) była taka, że szambo będzie w miejscu czerwonym (szambo1). Aktualnie biorąc pod uwagę spadki terenu lepszym miejscem na szambo będzie szambo2, ale zastanawiam się jak to będzie z tymi "zakrętasami" jakie będą niezbędne dla poprowadzenia rury kanalizacyjnej w gruncie, czy nie spowodują one jakichś zatorów.

#budowadomu #budujzwykopem
knrwa123 - pytanie o kanalizację: pierwsza koncepcja (do pozwolenia trzeba było coś z...

źródło: comment_1654151499s5shGGWPHQMYxB1Bz6IVb6.jpg

Pobierz
  • 7
@knrwa123: nie będzie "zakrętasów" na każdej zmianie kierunku należy zamontować studzienkę, pod warunkiem zachowania spadków nie będzie żadnych problemów. Odpuść sobie "oszczędnościowe" pomysły i rady niektórych budowlańców p.t. "zrobimy to kolankami" bo to raz nie jest zgodne ze sztuką a dwa - w razie zatoru nieprzepychalne będzie.
@knrwa123: ja nie mam żadnych studzienek.

Na wylocie z kanalizy za domem mam trójnik rewizyjny - czyli taką rurę wychodzącą na powierzchnię, gdzie WUKO może wsadzić swój sprzęt i przepchać kupki :)

Miałem już taką interwencję i mam zakręty w rurze kanalizacyjnej, ale nie było problemu do WUKO
@darek-jg: kontaktowałem się z nadzorem budowlanym i jak nowe miejsce jest zgodne z przepisami, mpzp oraz znajduje się na działce, dla której było wydane PnB to wystarczy, że KB naniesie na czerwono nowe miejsce szamba na projekcie zagospodarowania działki
@knrwa123: tylko zobacz sobie odległości jakie są w przepisach od sąsiada, od drogi i okien, żeby skuchy nie było. Oprócz wrysowania przez KB, projektant powinien się podpisać na oświadczeniu KB, że to zmiana nieistotna, ale to już KB się o to martwi. Jeżeli masz możliwość, to wyślij to do projektanta, który ma obowiązek nadzoru autorskiego.