Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zmienilibyscie robotę z Supportu L2 na Junior Deva w niszowej technologii (Gosu na JVM) za 2.5k brutto mniej niż obecnie dla expa (o ile taki exp się będzie liczył w późniejszych rekrutacjach w bardziej popularnych technologiach)? Nie narzekam na obecną pracę, ale już trochę dead-end, bo możliwości awansu nie ma, jako że admini są w US, a na juniora u nas trzeba znać masę dodatkowych technologii i już taki pewny dostania się nie jestem.

#pracait #programowanie i trochę #java

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6295f77dee2f24187f285656
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 10
@lurkmoar: LOL co to za rada? xD powiedz to dziesiątkom osób (w tym mnie) którzy się przebranżowili i zaczynali pracę jako junior z wypłatą czasami o połowę mniejszą. Jeśli zaczynasz w czymś nowym od zera to niestety ale trzeba się liczyć z mniejszą wypłatą
@SiemkaKolego: Właśnie to zrobiłem. A bierzesz pod uwagę ryzyko że młodsi/lepsi będą levelować szybciej od Ciebie a Ty możesz zostać na juniorze dłużej niż planujesz za mniej niż miałeś w poprzedniej robocie? A jak wytłumaczysz sobie lub w domu że będziesz przynosił mniej pieniędzy i do tego więcej charował? Zastanów się, czy napewno tego chcesz.
@lurkmoar: tak, brałem to pod uwagę, w wieku 29 lat zacząłem od zera jako junior gdzie 25 latkowie byli regularami z aspiracjami na seniora - no i co z tego? Ja w poprzednim zawodzie spotkałem już finansowy sufit (podobnie jak OP) który przebiłem już dawno po 3 latach pracy jako dev. No niestety jak chcesz coś zmienić w życiu na lepsze to czasmi musisz zaryzykować, trochę pracy w to włożyć i