Wpis z mikrobloga

Kupiłem używany rower przełajowy Fuji Cross 1.1. Jaki serwis polecacie? Wymiana łańcuchai klocków hamulcowych wystarczy? Wyczyściłem cały napęd ze smaru, naoliwiłem i wytarłem łańcuch. Opony mają już kilka lat i chciałbym wymienić, na razie są Continental speed ride 700x42c, ale upatrzyłem sobie inne w rozmiarze 700x40 i zastanawiam się czy będą pasować.

Rower bardzo lekki 10kg, można zjechać na nieutwardzone drogi, wczoraj po łące jeździłem i po błocie. Osprzęt Sram Force 22. Chciałem się pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower
Pobierz
źródło: comment_1653916456KVVULpvytAbgoyIi1zwNcm.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deyna: cross? No jest szansa że było błotko. A jak błotko to i myjka ciśnieniowa. Ja bym sprawdził łożyska czy jeszcze jest smar. W moim używanym gravelu jedna strona była bez jakiegokolwiek smaru. Żadnych objawów nie było, ale lepiej zadbać wcześniej.

Co do klocków, to zobacz ile okładziny zostało. Jak jeszcze trochę ich jest, to prawdopodobnie możesz podregulować tłoczki żeby skok był mniejszy i jeszcze trochę pojeździsz.

Możesz też klamkomanetki spryskać
@Paczek_w_masle:

Rower bardzo lekki 10kg


mocno przeciętnie, chyba że porównujesz do miejskich.

są Continental speed ride 700x42c, ale upatrzyłem sobie inne w rozmiarze 700x40 i zastanawiam się czy będą pasować.


tak

Wymiana łańcuchai klocków hamulcowych wystarczy


To zależy, sprawdź sobie jak wyglądają klocki, kup sobie pomiar do łańcucha i sprawdź, do tego zerknij czy zęby na kasecie i przednich zębatkach nie są starte. Do tego zobacz jak wyglądają linki hamulcowe i
mocno przeciętnie, chyba że porównujesz do miejskich


@makrel_gieldowy: porównuję do swojego górala, który ważył 13kg. Dla mnie to i tak bez znaczenia, czy rower waży 10kg czy 7kg, bo i tak nie mam masy startowej i jak schudnę 3kg to odczuję wiekszą różnicę i taniej.